10 rzeczy niebezpiecznych dla twojego organizmu

Myślisz, że żyjesz zdrowo? Odżywiasz się prawidłowo, ćwiczysz, prowadzisz zdrowy tryb życia. Może i tak, ale sprawdź, co robisz każdego dnia, co jest niebezpieczne i rujnuje twoje życie.

niebezpieczeństo.jpg

10 rzeczy niebezpiecznych dla twojego organizmu

Oto plaga sytuacji, przez które możesz cierpieć na ból głowy, czujesz się chora lub zwyczajnie masz zły dzień, ale tak naprawdę nie wiesz dlaczego.


1. Każdego dnia korzystasz z komputera? Właśnie! Jasność ekranu może powodować niszczenie wzroku, zmęczenie czy ból głowy. Niektóre komputery zawierają również toksyny, co może powodować uszkodzenia układu nerwowego.

2. Suszysz włosy suszarką? Przecież wiesz, że wiązania wodorowe znajdujące się w twoich włosach ulegają osłabieniu, co oznacza, że twoje włosy wypadają.

3. Gryziesz ołówek? Nie rób tego! Możesz uszkodzić sobie zęby albo spowodować ich przesunięcie.

4. Opalasz się bez kremu do opalania? Błąd! W ten sposób uszkadzasz skórę, która dzięki temu szybciej się zestarzeje.

5. Bierzesz prysznic codziennie? Pewnie pomyślisz, że to niemożliwe, ale codzienny prysznic pod ciepłą wodą i artykuły do szorowania powodują, że niszczysz lipidy występujące w skórze, które są odpowiedzialne za jej nawilżenie.

6. Jogging? Hmmm... Nieodpowiednio uprawiany zwiększa ryzyko zapalenia stawów, szczególnie kolanowych.

7. Jesz cytrynę? Jej kwasowość może niszczyć szkliwo, co powoduje choroby jamy ustnej.

8. Myślisz, że to nic złego, kiedy będziesz jadła popcorn podczas oglądania filmu? Nic bardziej mylnego. Drobinki popcornu mogą zostać pomiędzy zębami i spowodować próchnicę. Ponadto, gryząc można ułamać sobie ząb.

9. Siedzisz za biurkiem ponad 6 godzin? Myślisz, że jesteś bezpieczna, nic nie może się stać. A jednak! Ryzyko chorób serca wzrasta o 64%, kiedy twoja praca za biurkiem jest dłuższa niż sześć godzin.

10. Śpisz w skarpetach? Nie rób tego więcej! Spanie w skarpetach uniemożliwia wymianę gazową, co powoduje uszkodzenia komórek skóry i mózgu.

Te działania są niebezpieczne dla ciebie, więc staraj się ich unikać. Podziel się też tą wiedzą ze znajomymi.

Uważaj na to, co robisz!

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: ShutterstockDodał(a): Justyna Nowosielecka , Środa 03.09.2014 (aktualizacja: 2014-09-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar