5 kroków do tego, by stać się fit

Bycie "fit" jest ostatnio bardzo popularne. i dobrze, bo motywuje to ludzi do dbania o własne zdrowie i kondycję. Jakie są najważniejsze zasady zdrowego życia?

5 kroków do tego, by stać się "fit"

5 kroków do tego, by stać się "fit"

Wszyscy chcemy czuć się i żyć zdrowo. Ostatnio moda na bycie "fit" stała się bardzo popularna. Motywuje to ludzi do tego, by więcej czasu i uwagi poświęcić temu co jemy, czy się wystarczająco dużo ruszamy i zapewniamy naszemu organizmowi wszystko to, czego faktycznie potrzebuje.

Można wyznaczyć kilka najważniejszych zasad, których powinna trzymać się każdy, kto chce cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją. Poznaj te zasady, zacznij ich przestrzegać i dzięki temu dołącz do grona osób zadowolonych z siebie, swojego zdrowia i życia.

 

1. Nawadniaj organizm!

Tak, wiemy, że ciągle mówi się o tym, iż trzeba pić dużo wody i nie zapominać o nawadnianiu, ale to naprawdę bardzo ważne. Jeśli chcesz mieć zdrowe ciało musisz sobie zdać z tego sprawę. Nasze ciało składa się w około 60 procentach z wody. Płyny w organizmie wpływają między innymi na trawienie, transport składników odżywczych, czy utrzymanie prawidłowej temperatury ciała. Nie ma zatem możliwości, by być zdrowym nie mając właściwie funkcjonującej gospodarki płynowej w naszym ciele.

Pamiętaj też, że napoje gazowane i słodzone soki może i zaspokoją na chwilę Twoje pragnienie, ale nie nawodnią dobrze Twojego organizmu, a oprócz tego dostarczą zbędnych kalorii. Postaw zatem na zwykłą wodę mineralną. Możesz dodać do niej odrobinę cytryny i mięty, zobaczysz jakie to smaczne i orzeźwiające.

bycie_fit_2.jpg

Dobrze nawodniony organizm może sprawnie funkcjonować

2. Dbaj o różnorodność

Kiedy decydujesz się na trening pamiętaj o tym, by było on różnorodny.  Najbardziej popularne są treningi cardio, gdyż podczas ich wykonywania spala się najwięcej kalorii. Jednak trening siłowy jest tak samo ważny. W końcu to on rozwija nasze mięśnie, a co poradzi sobie lepiej z tłuszczem niż one? Najlepiej zmieniać i modyfikować na różne sposoby plan treningu. Zapewniając sobie różnorodność ćwiczeń uchronisz się też przed nudą i szybkim zniechęceniem. 

3. Postaw na trening interwałow

Wszyscy jesteśmy bardzo zabiegani i wiecznie brakuje nam czasu. Dom, praca, rodzina, dzieci i mnóstwo innych obowiązków sprawia, że ćwiczenia i wysiłek fizyczny znajdują się zazwyczaj na samym końcu naszej listy. Bardzo ciężko jest czasem wygospodarować godzinę lub dwie na to, by odbyć porządny trening.

Warto więc postawić na trening interwałowy. To zestaw ćwiczeń, który wykonuje się krócej niż te standardowe, ale za to ze znacznie większą intensywnością. Taki trening może przynieść nawet lepsze efekty niż długotrwałe cardio.

bycie_fit_3.jpg

Nie odkładaj niczego na później, dziś jest najlepszy dzień na to, by zacząć

4. Niczego nie odkładaj na później

Odwlekanie zawsze jest Twoim wrogiem, zapamiętaj to. Czekanie na idealne warunki do ćwiczenia to tylko zwykła wymówka. Jutro wcale nie będzie lepszej pogody, a Ty wcale nie musisz mieć więcej chęci. Musisz podjąć zdecydowaną decyzję, załóż buty sportowe i idź na trening. Nie odkładaj tego na jutro, bo jutro nie nastąpi. Zawsze znajdzie się coś, co będzie Ci przeszkadzać i stanie się dobrym powodem na to, by przełożyć trening. 

5. Znajdź motywację

Motywacja to chyba jedna z najważniejszych rzeczy. Bez niej ciężko będzie Ci zmusić się do regularnego treningu, ba, do jakiegokolwiek treningu. Wyznacz sobie cel, który chcesz osiągnąć, niech będzie on realny i stanie się Twoją motywacją. Dobrze jest znaleźć kogoś z kim możesz wspólnie dzielić drogę do ustalonego celu. Odpowiedzialność nie tylko przed sobą, ale także przed kimś innym sprawi, że łatwiej będzie Ci się zmotywować. 

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 17.11.2014 (aktualizacja: 2016-06-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
irenka1
mnie motrywuje opaskaaktywnosci -dostalam ja pod choinke i teraz codziennie robie ponad 20.000 krokow -jestem bardzo zadowlona!
Dodano: 2015-01-14 08:00:00 Zgłoś nadużycie
Anonim
dla sportowcow do picia najlepsze soti natural.
Dodano: 2015-01-09 13:37:45 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×