5 naturalnych sposobów na bolesne miesiączki!

Sprawdź nasze sposoby i pożegnaj się z bólem raz na zawsze!

iStock_89087497_LARGE.jpg

Prawie każda z nas zmaga się z okropnym bólem menstruacyjnym towarzyszącym miesiączce. Na rynku co prawda dostępne są preparaty rozkurczowe i przeciwbólowe, jednak zdarza się, że nawet one nie pomagają! Co robić? Wypróbuj 5 naszych sposobów.

1.Spożywaj dużą ilość wody. Nie pomoże Ci ona w pełni pozbyć się bólu, jednak sprawi, że skurcze będą mniej odczuwalne. O prawidłowe nawadnianie organizmu powinnaś dbać zawsze, jednak podczas okresu jest to jeszcze ważniejsze!

2.Ćwiczenia. Na pewno słyszałaś, że podczas okresu nie można ćwiczyć ani nawet delikatnie się rozciągać? To mit! Delikatne ćwiczenia rozciągające potrafią zdziałać cuda!

3.Uprawiaj seks. To najlepszy sposób na ból! Nie namawiamy Cię do stosunku w pierwszym dniu okresu, jednak musisz wiedzieć, że to jeden z lepszych sposobów na rozluźnienie!

4.Zadbaj o dietę…i to nie tylko w czasie okresu. Staraj się nie spożywać tłustych, bezwartościowych posiłków. Smażone, tłuste jedzenie zwiększa ryzyko częstego występowania bolesnych skurczy.

5.Natura przede wszystkim! Koniecznie sięgnij po zioła, które mają właściwości rozkurczające. Idealnie sprawdzi się olej z wiesiołka, kurkuma czy niepokalanek pospolity.

Pamiętaj, aby dbać o swój organizm przez cały czas- wtedy z pewnością szybko zauważysz, że miesiączka staje się łagodniejsza.

Zdjęcie: iStockDodał(a): Alicja Bartosiak , Niedziela 11.09.2016 (aktualizacja: 2016-09-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Podpisuje się obiema rękami pod tym olejem z wiesiołka. Od kiedy go stosuję (Gal, kapsułki), to miesiączki nie są bolesne - nie stosuję tabletek przeciwbólowych.
Dodano: 2018-06-18 11:23:11 Zgłoś nadużycie