5 nawyków, przez które na nic nie masz siły...

Mimo nadchodzącej wiosny cały czas czujesz zmęczenie i apatię? Zobacz, co powinnaś zmienić, aby cieszyć się energią!

bolbol.jpg

Twoje codzienne przyzwyczajenia, na które prawdopodobnie nie zwracasz uwagi, mają ogromny wpływ na to, ile masz siły. Jakie nawyki odbierają Ci najwięcej energii?

Unikanie ludzi

Otaczający Cię ludzie odgrywają bardzo ważną rolę w Twoim życiu. Jeżeli ich unikasz, jesteś skazana na myślenie wyłącznie o własnych problemach. To właśnie przyjaciele dodają Ci sił w trudnych momentach i sprawiają, że nigdy nie czujesz się osamotniona.  Spotkanie z bliskimi ludźmi sprawia, że musisz na chwilę skupić się na nich, nie mówiąc już o wyjściu z domu i zmianie otoczenia.

Lampka wina

Może Ci się wydawać, że kieliszek wina do kolacji zmniejsza stres i pozwala bez problemu zasnąć, jednak alkohol skutecznie pozbawia Cię spokojnego snu, przez co przez co nie masz siły w ciągu dnia.

Perfekcjonizm

Musisz mieć wszystko zapięte na ostatni guzik i nawet po powrocie z pracy urządzasz wiosenne porządki, przygotowujesz obiad na następny dzień i robisz wielkie pranie? Od czasu do czasu warto sobie odpuścić. Bierz na siebie tyle, na ile pozwalają Ci siły. Zasługujesz na dwie godziny spokoju w ciągu dnia. Pamiętaj, że wielkie sprzątanie możesz zaplanować na weekend. 

Zapominanie o śniadaniu

To, jak rozpoczniesz dzień jest kluczowe dla Twojego samopoczucia. Dlatego nigdy nie wychodź z domu bez małego śniadania. Warto również rozważyć zrezygnowanie z czarnej kawy- możesz zastąpić ją innymi, naturalnymi składnikami, które Cię pobudzą. 

Brak ruchu

Nie musisz od razu biec w maratonie, jednak wystarczy mały spacer, abyś poczuła się lepiej. Staraj się ruszać, kiedy tylko masz ku temu okazje. Efekty zobaczysz już po kilku dniach! 

Zdjęcie: iStock 

 Zobacz też:


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 16.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×