5 oznak, że z twoją waginą może być coś nie tak

Pomimo tego, że dbamy o higienę osobistą, często w miejscach intymnych dochodzi do różnego rodzaju nieprzyjemnych dolegliwości. Kiedy należy zwrócić się do lekarza? Jest kilka oznak, których nie można bagatelizować.

Te znaki mówią, że z twoją waginą może być coś nie tak

Każda kobieta musi wiedzieć, że pochwa jest wrażliwa i szczególnie podatna na wszelkiego rodzaju np. infekcje. Pomimo tego, że o nią dbamy, czasem mogą się pojawiać nieprzyjemne objawy, z którymi należy niezwłocznie udać się do lekarza. Oto ich lista.

1. Zdarza się, że czasem pochwa jest sucha. Na tę przypadłość cierpią zwłaszcza panie przechodzące menopauzę, ale jeżeli ten stan utrzymuje się zbyt długo, szczególnie, kiedy nie grozi ci przekwitanie, zgłoś się do lekarza. Lekarz nie tylko zbada przyczynę, ale też pomoże w tej przypadłości, która nie ma co ukrywać - powoduje spory dyskomfort. 

Zobaczcie także: 5 mitów o seksie w trakcie okresu

2. Jeżeli korzystając z toalety czujesz nieprzyjemny zapach i nie jest to woń moczu, musisz koniecznie zgłosić się do lekarza. Jest to jedna z oznak choroby pochwy. 

3. Jeżeli odczuwasz swędzenie i pieczenie pochwy, czasem pomagają maści, które możesz dostać w aptece, lub przemywanie mieszankami ziół, lecz jeżeli ten stan utrzymuje się długo, niezwłocznie udaj się do lekarza. 

4. Kolejnym objawem są upławy w np. lekko brązowym kolorze - nie lekceważ ich i skonsultuj się z ginekologiem. 

Zobaczcie także: 7 problemów z okresem, których nie powinnaś bagatelizować

5. Nieprawidłowe krwawienie/ plamienie. Często jest to spowodowane np. stresem, jednak może być to również oznaka m.in. problemów hormonalnych, które lepiej zbadać. Zobaczcie także: Źródło: wittyfeed.com
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Natalia , Niedziela 01.11.2015 (aktualizacja: 2015-11-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×