5 powodów, dla których warto chodzić na Zumbę

Zumba to taniec zainspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Rozmaite choreografie łączą w sobie elementy hip-hopu, salsy, samby, mambo, merengue oraz treningu siłowego. Zajęcia odbywają się w grupach, przy rytmach energicznej i wpadającej w ucho muzyki.

zumba.jpg


Na Zumbie nie ma ograniczeń wiekowych, jest to aktywność absolutnie dla wszystkich! To samo dotyczy płci - na zajęcia przychodzą zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Ogromnym plusem tej aktywności jest fakt, że nikt nie patrzy na to czy dany ruch wyszedł, czy skoordynowałeś prawą nogę z lewą ręką, czy zrobiłeś obrót w odpowiednią stronę.
Każdy uczestnik tańczy i zapamiętuje układ w swoim tempie.

Zobaczcie także: Pole dance - 5 powodów dla których warto ćwiczyć na rurze

Chodzi o zabawę, uwalnianie endorfin podczas tańca!

Dlaczego warto spróbować tej formy ruchu?

1. Taniec poprawia nastrój, samopoczucie. Wydzielane są endorfiny, automatycznie stajemy się pogodniejsi i postrzegamy świat w jaśniejszych barwach.


2. Dzięki zajęciom grupowym mamy możliwość zawarcia wielu nowych znajomości, poza tym jest weselej i raźniej.

Zobacz także: Uprawiasz sport? Zadbaj o odpowiedni poziom magnezu!


3. Wzrasta nasza samoocena.
Zumba dodaje nam wiary w siebie, przestajemy krępować się niektórych ruchów, zapominamy o świecie i uwalniamy swoje ciało- kręcenie bioderkami staje się niemalże codziennością!


4. Godzinny trening pozwala na spalenie około 600 kcal, ciało staje się smuklejsze, a mięśnie ramion, brzucha oraz nóg pięknie podkreślone.


5. Ćwiczenie Zumby to także korzyści zdrowotne- poprawia się nasza wydolność, koryguje postawa ciała, a także zmniejsza ryzyko zachowania na choroby układu krążenia.

Zobacz także:Foto: ThinkstockDodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Czwartek 25.02.2016 (aktualizacja: 2016-02-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Anonim
Uważam, że zumba to super sposób na wyćwiczenie całego ciała i dobra zabawa ;)
Można poznawać fajnych ludzi :) wiem to z własnego doświadczenia dzięki Di Somma Dance Raszyn
Dodano: 2017-07-07 08:38:18 Zgłoś nadużycie
Anonim
Uważam, że zumba to super sposób na wyćwiczenie całego ciała i dobra zabawa ;)
Można poznawać fajnych ludzi :)
Dodano: 2017-07-07 08:37:54 Zgłoś nadużycie
Anonim
Na zumbe uczęszczam od ponad roku i po każdych zajęciach jestem mega pozytywnie nastawiona.Waga owszem idzie w dół jednakże wiąże się to z odpowiednio dobraną dietą oraz innymi ćwiczeniami.Oczywiście nie każdemu może taki sposób odchudzania odpowiadać dlatego warto wykonać wcześniej badanie DNA Genetic Lab w celu skontrolowania stanu swojego organizmu oraz jego możliwości na wysiłek fizyczny.
Dodano: 2016-02-27 17:34:12 Zgłoś nadużycie
Anonim
Tak naprawdę ćwiczenia to tylko w zależności od sposobu patrzenia 10-30% skutecznego odchudzania. Znaczenie ma też dieta, suplementy ale przede wszystkim poziom hormonów w ciele. Nic nie schudniesz jak twoje ciało będzie w trybie magazynowania tłuszczu, a nie jego spalania. A za to odpowiadają hormony. Tak naprawdę można przestawić ciało w maszynkę do spalania tłuszczu już w 30 dni pozbywając się złych hormonów i pokazując organizmowi jak ma produkować dobre hormony. Czyli pozbywamy się hormonów magazynujących tłuszcz, a produkujemy hormony spalające tłuszcz. Ja tak schudłam 12 kg. Jak to zrobić? Głównie należy jeść zielone warzywa. Co najmniej kilka liści sałaty dziennie i do tego jakiś ogórek czy kalafior. Więcej na blog odchudzanie.
Dodano: 2016-02-26 13:53:11 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×
  • Magiczne koło- hula-hop

    Magiczne koło- hula-hop

    Pamiętacie kolorowe plastikowe kółko z dzieciństwa? Kręciłyście nim z koleżankami na podwórku? W takim razie, pora na powtórkę z rozrywki! I nie chodzi tutaj tylko o powrót do… czytaj więcej