5 powodów dla których warto jeść cukinie

Podpowiadamy, dlaczego warto pokochać to warzywo!

cukinia.jpgW sklepie widziałyśmy ostatnio śliczne cukinie i to skłoniło nas do tego, by napisać tekst o zaletach tego świetnego warzywa. Cukinia, naprawdę, da się lubić! Można z niej wyczarować prawdziwe smakowitości. Doskonale smakuje dodana do jajecznicy lub faszerowana i zapiekana w piekarniku. Tego smaku nie da się opisać!

 Zobacz także: Dlaczego warto jeść białą rzodkiew?

Jeśli zawsze byłyście trochę na bakier z cukiniami i za bardzo za nimi nie przepadałyście, może po przeczytaniu tego tekstu i zapoznaniu się z wszystkimi cudownymi właściwościami tych warzyw zmienicie zdanie. Zobaczcie co najmniej 5 powodów, dla których warto z cukiniami zawrzeć dłuższą przyjaźń. 

OTO 5 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO JEŚĆ CUKINIE:

  • NA ODCHUDZANIE: Cukinie są niskokaloryczne zawierają mało tłuszczu i - jakby tego było mało - są lekkostrawne. Dlatego są świetnym warzywem dla osób, które się odchudzają. 

  • NA ODKWASZENIE ORGANIZMU: Jeśli chcecie zapobiedz lub zaradzić postępującemu zakwaszeniu organizmu - cukinia sprawdzi się idealnie. Przede wszystkim dlatego, że ma właściwości alkalizujące. 

  • PRZECIW NOWOTWOROM: Jedzenie cukinii zmniejsza ryzyko zachorowania na raka. 

  • NA ZDROWE OCZY: Cukinia zawiera luteinę i zeaksantynę - barwniki, które odpowiadają za ochronę siatkówki oka. W związku z tym jedzenie cukinii może zmniejszyć ryzyko wystąpienia zwyrodnienia plamki żółtej. 

  • NA MOCNE NERWY: Cukinia może być dobrym pomysłem na obiad w stresujący dzień. Za sprawą witaminy B obecnej w tym warzywie, pozwala złagodzić objawy stresu, poprawić pamięć i koncentrację. 

Zobacz także: 8 rzeczy przez które Twoja dieta nie działa

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Piątek 08.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×