5 produktów, które zabierają Ci energię!

Cały czas czujesz się zmęczona? Możliwe, że problem tkwi w Twoim codziennym jadłospisie! Zobacz, które produkty pochłaniają całe Twoje siły.

jedzeniebraksil.jpg

Nasza dieta ma wpływ nie tylko na nasz wygląd, ale również samopoczucie. Dlatego jeśli od jakiegoś czasu nie masz na nic siły, możliwe że powinnaś zrezygnować ze spożywania pewnych produktów. Oto spożywcze pochłaniacze Twojej energii:

BANANY

Zawierają magnez, który spożywany w ilościach wywołuje zmęczenie. Ponadto znajduje się w nich trypofan odpowiadający za wydzielanie melatoniny. Oczywiście nie musisz całkowicie rezygnować z tych owoców, jednak ich nadmiar może wywołać znaczny spadek energii.  

CZERWONE MIĘSO 

Masz ochotę na coś konkretnego? Jeżeli masz przed sobą jeszcze jakieś obowiązki, lepiej unikaj czerwonego, tłustego mięsa. Ilość tłuszczu, jaka się w nim znajduje sprawia, że organizm ma problemy z trawieniem- czujesz się przez to zmęczona i ociężała. 

WIŚNIE

Zawierają wiele witamin i składników odżywczych, ale także dużą ilość melatoniny. Dlatego wiśnie najlepiej jeść wieczorem- mają podobne działanie do melisy.  Jedzone w ciągu dnia sprawiają, że stajesz się senna.

Makaron, pieczywo

Białe pieczywo, ryż czy makaron to produkty o wysokim indeksie glikemicznym. To nic innego jak węglowodany, które są bardzo szybko trawione przez organizm. Jednym słowem, zamiast dodawać Ci energii, pozostawiają w żołądku jedynie cukier, co prowadzi do zwiększenia ilości wydzielanej przez organizm insuliny. Dlatego nawet jeśli chwilę po zjedzeniu jednego z tych produktów czujesz przypływ energii, uczucie to szybko mija. 

KAWA

Zdarza Ci się wypijać pięć filiżanek kawy dziennie? Pewnie zauważyłaś, że na koniec dnia jesteś zmęczona, ale przy tym dziwnie pobudzona. Im częściej pijesz kawę, tym bardziej obniżasz jej działanie. Zbyt duże dawki kofeiny wywołują zmęczenie i senność.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Wtorek 19.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
"spożywany w ilościach wywołuje zmęczenie"...a może by tak przeczytać tekst przed wrzuceniem na stronę?
Dodano: 2017-09-14 18:06:42 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×