7 niezwykłych korzyści z regularnego ćwiczenia

Szczupła sylwetka nie przekonuje was do regularnego uprawiania sportu? W takim razie te niezwykłe korzyści będą argumentami nie do przebicia. Zobaczcie sami!

codzienny trening.jpg

7 niezwykłych korzyści z regularnego ćwiczenia

 

Wydaje wam się, że regularne uprawianie sportu da wam piękną i szczupłą sylwetkę, dobrą kondycję i na tym koniec? W takim razie musicie poznać korzyści, które, choć czasem wydają się niezwiązane, to jednak badania potwierdzają, że są skutkiem regularnych ćwiczeń. Oto one!

1. Lepsza jakość snu

Jeśli regularnie uprawiamy sport, nasz sen jest znacznie lepszy. Potwierdzają to wyniki ankiety przeprowadzonej przez National Sleep Foundation. Pokazała ona, że osoby, które ćwiczą zgłaszają znacznie lepszą jakość snu niż te, które nie uprawiają żadnego sportu. 

Zobacz też: TRENING SIŁOWY JEST SKUTECZNIEJSZY W WALCE Z BRZUSZNĄ OPONKĄ? 

2. Zwiększa libido i lepszy seks

Większość badań pokazuje, że kiedy regularnie uprawiamy aktywność fizyczną zwiększa się nasze libido. Warto też wspomnieć o tym, że lepsza kondycja daje nam większe możliwości w sypialni -  to chyba wystarczający argument.

codzienny trening2.jpg

Regularny trening ma bardzo dużo zalet, o których nie masz pojęcia

 

3. Zmniejsza, a nawet leczy kaca

Dzięki wysiłkowi i treningowi znacznie szybciej pozbywamy się z organizmu toksyn, które pozostają po alkoholu i są powodem niechcianych efektów ubocznych, czyli kaca. Wiemy, że po imprezie ciężko podnieść się z łóżka i zmobilizować do wysiłku, ale naprawdę warto.

Zobacz też: 8 ZALET JAZDY NA ROLKACH! 

4. Chroni przed poważnymi chorobami

Rak piersi, udar mózgu, zbyt wysokie ciśnienie, zawał, czy cukrzyca to jedne z najczęstszych przyczyn śmierci w naszych czasach. Regularne ćwiczenie znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia tych chorób i pozwala się dłużej cieszyć zdrowiem i pełną sprawnością. Zamiast wydawać mnóstwo pieniędzy na leki, wystarczy się po prostu ruszać!

 

5. Chroni przed zmarszczkami

Zamiast wydawać mnóstwo pieniędzy na kremy przeciwzmarszczkowe, wystarczy regularnie uprawiać sport. Badania przeprowadzone przez American Medical Society for Sports Medicine pokazują, że osoby w wieku 40 lat, które były aktywne i uprawiały regularnie jakiś sport miały skórę o 10, a nawet 20 lat młodszą niż wykazywała ich metryka.

Zobacz też: ILE POWINNIŚMY ĆWICZYĆ, BY ZMNIEJSZYĆ RYZYKO PRZEDWCZESNEJ ŚMIERCI? 

6. Może zapewnić większą wypłatę

Co wspólnego ma nasza wypłata z tym czy uprawiamy sport? Badania opublikowane w Journal of Labor Research pokazały, że Ci, którzy regularnie ćwiczą zarabiają około 9 procent więcej niż Ci którzy tego nie robią. Może to zbieg okoliczności, ale czy nie warto spróbować?

7. Pomaga polubić pracę, życie i myśleć pozytywniej

Regularne ćwiczenia dostarczają nam endorfin, które poprawiają nasz nastrój i sprawiają, że myślimy pozytywniej. Co więcej, badania opublikowane w Human Resource Management mówią, że osoby, które trenują w ciągu tygodnia czują się także pewniej w pracy i w domu, co sprawia, że lepiej im idzie rozwiązywanie różnych napotkanych problemów.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 08.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×