Aktywnie na wczasach

Wakacje wcale nie muszą kojarzyć się z leżeniem plackiem na plaży. Wręcz przeciwnie! To świetny czas na ruch. Sprawdź, jakie płyną z tego korzyści!

Aktywnie na wczasach

Aktywnie na wczasach

Sport z pewnością pozytywnie wpływa nie tylko na modelowanie naszej sylwetki, na kondycję, ale także na nasze zdrowie. Nie bez przyczyny mówi się, że "sport to zdrowie", Nie traćmy więc ani chwili i nie odpuszczajmy nawet na wczasach. Nie mowa tu o wylewaniu z siebie siódmych potów, ale sporty lekkie i przyjemne np. spędzając lato na plaży wybierzmy siatkówkę, czy jogging, natomiast jeśli stawiamy na góry możemy uprawiać coraz bardziej popularny nordic walking (spacerowanie z kijkami).

Zobacz, co zyskasz będąc aktywna fizycznie:


1. Mocne serce: już po kilku tygodniach, nasze serce jest silniejsze i  bardziej wydajne. Dodatkowo poprawia się unaczynienie serca, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko zawału.

2. Wzmocnione mięśnie oddechowe: w trakcie jednego oddechu, będą w stanie przepompować więcej powietrza.

3. Silne mięśnie:
sport wpływa również na kondycję mięśni. Stają się one mocniejsze, przez co dzieci są mniej narażone na wady postawy, a my w przyszłości nie będziemy borykać się z  bólami kręgosłupa.

Aktywnie na wczasach

Aktywnie na wczasach


4.
Zwiększa stężenie cholesterolu we frakcji HDL (dobry cholesterol), który zmniejsza ryzyko choroby wieńcowej.

5. Zwiększa odporność:
odpowiednia intensywność treningów korzystanie wpływa na układ immunologiczny.

6.
Szczęście! wysiłek fizyczny powoduje wydzielanie endorfin, które odpowiedzialne są za nasze samopoczucie.



Czego chcieć więcej?! Zatem – do dzieła!

Źródło: MilionKobiet

Foto: Thinkstock




Dodał(a): Magdalena Tokarczyk , Piątek 21.06.2013 (aktualizacja: 2013-06-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Kasandra31
Osobiście uwielbiam spędzać aktywnie wakacje. w ubiegłym roku miałam okazje uczestniczyć w kursie kitesurfingu http://kitescontrol.pl/ i bardzo miło go wspominam. Piękna pogoda, deska z latawcem i doskonały instruktor- dzięki temu pokochałam ten sport, który sprawia mi wiele przyjemności.
Dodano: 2015-05-31 21:23:42 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×
  • Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup

    MKOBIETGOLFERIS

    W dniach 5-6 czerwca 2017 r. odbędzie się kolejna edycja największego i najbardziej prestiżowego w tej części Europy kobiecego turnieju golfowego Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup. czytaj więcej

  • Tabata - co to takiego?

    Tabata- co to takiego?

    Cztery minuty to tak mało, a wbrew pozorom przez ten czas możesz zrobić bardzo wiele dla siebie i twojego metabolizmu. Mowa o tabacie, czyli o czterominutowym interwałowym treningu… czytaj więcej