Angelina Jolie usunęła jajniki!

Aktorka nie poddaje się rakowi.

angelina.jpg

W 2013 roku było głośno o tym, że aktorka wykonała mastektomię obu piersi. Był to niezwykle odważny krok zważywszy choćby na to, jaki zawód wykonuje. Oczywiście od razu uzupełniła brak piersi. Ten krok jednak nie był spowodowany chęcią wywołania zainteresowania mediów. Okazało się, że matka Angeliny Jolie zmarła na raka piersi w wieku 57 lat i ryzyko, że aktorka także na niego zachoruje wynosiło aż 87%! Ten odważny krok Angeliny spowodował, że wiele kobiet uznało ją za wzór do naśladowania.

Teraz jednak gwiazda zrobiła kolejny krok. W "New York Timesie" ukazał się materiał, w którym poinformowano, że Angelina Jolie tym razem postanowiła usunąć także oba jajniki. Aktorka jest pod stałą kontrolą lekarzy i jeszcze jakiś czas temu mówiono, jakoby taki zabieg nie był konieczny, lecz z upływem czasu okazało się, że jednak należy go wykonać.

Dwa tygodnie temu zadzwonił do mnie lekarz i oświadczył, że mój antygen nowotworowy CA-125 jest w normie, ale wykryto kilka podniesionych markerów stanu zapalnego, co może świadczyć o wczesnej fazie raka. Kazał mi natychmiast iść do chirurga.(...) Zadzwoniłam do męża, który akurat był we Francji. Po kilku godzinach był już przy mnie. Piękno takich chwil w życiu polega na pełnej jasności. Wiesz, po co żyjesz i co się liczy
- oświadczyła aktorka.

Już po pierwszym zabiegu Angelina podkreślała, że wykonała go także dla dzieci. Tym razem również to przyznaje: Jestem teraz w menopauzie. Nie będę już mogła mieć dzieci i spodziewam się zmian w swoim organizmie. Ale nie obawiam się przyszłości, i to nie dlatego, ze jestem silna, ale dlatego, że jest to część życia. (...) Wiem, że moje dzieci nigdy nie będą musiały powiedzieć: "Nasza mama zmarła na raka jajnika".

Liczymy, że aktorka nigdy nie będzie musiała borykać się z nowotworem.Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: FameFlynet


Dodał(a): Anka P. , Wtorek 24.03.2015 (aktualizacja: 2015-03-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Niech se też profilaktycznie mózg usunie. Chory android...
Dodano: 2015-03-24 10:08:25 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×