Bye, bye opryszczko!

Wirus opryszczki może Cię zaatakować o każdej porze roku. Tylko u nas przeczytasz kilka sprawdzonych sposobów na jak najszybsze wyeliminowanie go ze swojego życia. Powiedz "bye" opryszczce!

Bye, bye opryszczko!

Wirus opryszczki o złowrogo brzmiącej nazwie: "Herpes simplex virus" dotyka coraz więcej osób. Jednym z najbardziej popularnych jego odmian jest opryszczka wargowa. To właśnie ona sprawia, że na naszych ustach pojawia się bolące zgrubienie, które może dokuczać nam przez wiele dni. Oprócz warg, opryszczka może pojawić się również w środku jamy ustnej, a nawet w nosie i w innych częściach ciała. Czy wiedziałaś, że może ona również zaatakować rogówkę oka? To niezwykle bolesny proces chorobowy, który może powodować całkowita utratę wzroku.

Czy przed opryszczką możemy się uchronić? I tak, i nie. U niektórych osób, które są nosicielami tego wirusa, pojawia się ona kilka, a nawet kilkanaście razy do roku i nie ma możliwości spowodować, aby przestała. Oczywiście również są sytuacje, w których możesz ustrzec się tej dolegliwości. Jeżeli np. Twój partner ma opryszczkę wargową, nie powinnaś zbliżać swoich ust do jego. Najlepiej zachować wstrzemięźliwość na ok. tydzień po ostatnim dniu choroby.

Jeżeli poczujesz mrowienie i pieczenie np. w okolicy ust powinnaś jak najszybciej podjąć walkę z opryszczką. Najlepiej już od razu sięgnąć po tabletki przeciw temu wirusowi. Słabsze dawki dostępne są w aptekach bez recepty. Możesz wspomóc się również maściami i żelami, które są przeznaczone do stosowania zewnętrznego.

W sytuacjach, kiedy opryszczka pojawi się w ważnej dla Ciebie sytuacji, np. Twój własny ślub, duża impreza rodzinna lub inne wydarzenie, możesz kupić specjalne plasterki, dzięki którym możesz całkowicie zakamuflować wirusa.


 Tekst: Emilia Czaczkowska

Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również:

Moje dziąsła krwawią

Kłopotliwe "ósemki"

Palący problemDodał(a): Emilia Czaczkowska , Czwartek 04.08.2011 (aktualizacja: 2011-08-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (6)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
hayabusa86
A ja mam niestety zawsze jak spada mi odporność organizmu...
Dodano: 2011-08-29 09:56:01 Zgłoś nadużycie
Qarola
Oj często zimą i nawet już jesienią dopada mnie wstrętna opryszczka, nie cierpię jej leczyć;9
Dodano: 2011-08-04 14:30:20 Zgłoś nadużycie
Qarola
Oj często zimą i nawet już jesienią dopada mnie wstrętna opryszczka, nie cierpię jej leczyć;9
Dodano: 2011-08-04 14:30:09 Zgłoś nadużycie
Audrey
"Kobieto" w takim razie masz się z czego cieszyć:)
Dodano: 2011-08-04 13:09:47 Zgłoś nadużycie
kobieta
Nie miałam nigdy na szczęście.
Dodano: 2011-08-04 10:03:10 Zgłoś nadużycie
Audrey
miałam ostatnio opryszczkę, stosowałam maść i po tygodniu zniknęła:)
Dodano: 2011-08-04 09:24:34 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×