Catering dietetyczny – co powinniśmy wiedzieć?

Czyli o bezpieczeństwie diety i o tym, na co zwracać uwagę decydując się na taką usługę. Zobaczcie, które z nich polecamy z czystym sumieniem!

Catering dietetyczny – co powinniśmy wiedzieć?

Catering dietetyczny – co powinniśmy wiedzieć?


Od ponad dwudziestu lat systematycznie rośnie liczba zapracowanych, nieźle zarabiających osób, które odczuwają potrzebę odpowiedniego, regularnego odżywiania, ale nie mają czasu, by o nie zadbać. Mają dość jedzenia "co popadnie", wygospodarowanie w środku dnia godziny na lunch na mieście jest dla nich problemem, a codzienne zamawianie w porze obiadowej pizzy, pasty lub kebabu też im nie odpowiada. Poza tym lunch to tylko jeden posiłek, a co z resztą dnia?

W odpowiedzi na takie zapotrzebowanie rozwinął się nowy rodzaj usług – catering dietetyczny, czyli dostarczanie całodziennych zestawów posiłków pod wskazany adres. W Warszawie firm oferujących catering dietetyczny jest kilkanaście, a i w innych dużych miastach też już można je znaleźć. Korzystają z nich ludzie, którzy zamiast tracić czas na bieganie po delikatesach czy supermarketach wolą przed lub po pracy pobiegać, pojeździć na rowerze lub poćwiczyć w fitness klubie, a stać ich na zamówienie do domu, biura, kancelarii czy przychodni gotowych posiłków i to na cały dzień.

Catering dietetyczny – co powinniśmy wiedzieć?Szukając odpowiadającego nam cateringu dietetycznego powinniśmy kierować się nie tylko wyglądem strony internetowej, jakością zdjęć (jemy oczami, a wiadomo co dzisiaj może zrobić photoshop) i ogólnikowymi zapewnieniami, jakie to wszystko, co dostaniemy, będzie wspaniałe. W końcu chodzi o jedzenie, więc powinniśmy przyjrzeć się merytorycznej stronie oferty, a więc temu, co mamy zamówić. Firmy raczej nie podają na stronie internetowej, co będzie serwowane w poszczególnych dniach i może się okazać, że z podanego na stronie przykładowego menu wielu potraw nigdy nie zobaczymy, dlatego dobrze jest przedzwonić pod numer kontaktowy i poprosić o przesłanie mailem konkretnego menu na najbliższe dni.

Osobną kwestią jest zdrowotność zamawianej diety. Szczególnie osoby, które chcą zamówić catering dietetyczny, by schudnąć, kierują się doświadczeniami znajomych lub opiniami z forów internetowych sugerującymi, że taka czy inna modna dieta przyniesie błyskawiczny efekt w postaci utraty wagi. Może i przyniesie, ale niestety prawidłowość jest taka, że po bardzo szybkim obniżeniu wagi jeszcze szybciej się ona odbuduje, a przy okazji kilku-, kilkunastu tygodniowe braki składników żywieniowych mogą sprawić, że nasz organizm zacznie niedomagać. Dlatego dobrze rozważmy, na jaki rodzaj diety się zdecydować i jak ma się ona do tego, co zalecają dietetycy.

Warto też sprawdzić, gdzie i w jakich warunkach przygotowywane są posiłki. Powinno to się odbywać w zakładzie – taki jest wymóg przepisów prawa żywnościowego – wdrożonym systemem jakości HACCP oraz posiadającym decyzję Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, czyli Sanepidu, o spełnieniu warunków sanitarno-higienicznych do prowadzenia takiej działalności. Większość firm podaje takie informacje na stronie internetowej, choć są i takie, o których trudno dowiedzieć się cokolwiek i które formalnie nie istnieją, co może rodzić podejrzenia, że nie podlegają nadzorowi sanitarnemu nad jakością i bezpieczeństwem dostarczanych potraw.

Generalnie, zanim zdecydujemy się na skorzystanie z usługi cateringu dietetycznego, sprawdzajmy, pytajmy. Jeżeli firma nie ma niczego do ukrycia, to odpowiedzi nas uspokoją i dadzą gwarancję, że oferowana dieta wyjdzie nam na zdrowie.

Poniżej linki do kilku firm oferujących catering dietetyczny w Warszawie (w nawiasach liczba aglomeracji i dużych miast, w których dana firma oferuje swoje usługi):

• LightBox (13)  ZOBACZ TUTAJ
• Dr Bardadyn (6) ZOBACZ TUTAJ
• Wygodna dieta (5) ZOBACZ TUTAJ
• Sztuka Jedzenia (4) ZOBACZ TUTAJ
• Fit and eat (2) ZOBACZ TUTAJ
• Na Zdrowie (2) ZOBACZ TUTAJ
• Easy diet (1) ZOBACZ TUTAJ
• Lanse (1) ZOBACZ TUTAJ
• Hit Dieta (1) ZOBACZ TUTAJ
• Perfect Diet (1) ZOBACZ TUTAJ
• Pogotowie Kulinarne (1) ZOBACZ TUTAJ


Źródło: Mat. prasowe
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Magdalena Tokarczyk , Wtorek 08.07.2014 (aktualizacja: 2014-07-08)

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (12)

Awatar
Anonim
Ja polecam przede wszystkim Wygodną Dietę. Znam wiele osób, które schudły z nim całkiem sporo kilogramów. ;)
Dodano: 2018-07-26 09:23:12 Zgłoś nadużycie
Anonim
dla osób z warszawy mogę powiedzieć, że dobre jedzenie ma http://lunabox.pl/ i bardzo przystępne ceny
Dodano: 2018-06-19 20:36:24 Zgłoś nadużycie
Anonim
Catering dietetyczny to świetna sprawa! Od kilku tygodni jestem na diecie dla aktywnych od lunabox i naprawdę jestem zadowolona. Smaczne jedzenie, dobrane super. Trawię idealnie, nie mam żadnych kłopotów. No i oszczędzam czas :)
Dodano: 2018-02-19 23:29:56 Zgłoś nadużycie
Anonim
może nie jest to catering dietetycnzy ale polecam wam firmę cateringową z trójmiasta - http://banglob.pl/ bardzo fajna oferta!
Dodano: 2018-02-19 09:43:50 Zgłoś nadużycie
Anonim
Miałam okazję zamawiać catering wspomnianej Wygodnej Diety i naprawdę byłam zadowolona. Bezpośrednio na https://www.wygodnadieta.pl/ można zapoznać się z rodzajami diet i zamówić catering. Schudłam kilkanaście kg w nieco ponad rok (sporo też ćwiczyłam), więc jeśli któraś z Was się zastanawia, to polecam. ;)
Dodano: 2018-01-29 09:29:21 Zgłoś nadużycie
Anonim
Przede wszystkim trzeba się orientować, ci i ile jeść, a jeśli nie wiemy jak jeść to można właśnie korzystać tak jak ja z Warszawskiego Zdrowego menu.
Dodano: 2017-06-30 17:31:29 Zgłoś nadużycie
Anonim
df
Dodano: 2017-06-30 17:30:35 Zgłoś nadużycie
Anonim
Brakuje mi tu mojego cateringu Przełom w Odżywianiu. Korzystam z ich diety od ponad roku i jestem w pełni zadowolona, bo mam efekty i jeszcze ani razu nie byłam niezadowolona z ich jedzenia. Jak narazie wszystko świeże, dania dosyć zróżnicowane i brak problemów z dostawami.
Dodano: 2017-05-16 18:17:55 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja wziąłem dietę 1500 kcal z http://www.pureandfresh.pl , myślałem na początku że będę głodował, ale wcale tak nie było i po 2 miesiącach mam 4,5 kg mniej. Nie ćwiczę specjalnie, ale regularne i małe posiłki spowodowały naprawdę duży spadek wagi. Ze swojej strony polecam.
Dodano: 2017-04-04 18:02:54 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja wziąłem dietę 1500 kcal z https://www.pureandfresh.pl , myślałem na początku że będę głodował, ale wcale tak nie było i po 2 miesiącach mam 4,5 kg mniej. Nie ćwiczę specjalnie, ale regularne i małe posiłki spowodowały naprawdę duży spadek wagi. Ze swojej strony polecam.
Dodano: 2017-04-04 18:02:13 Zgłoś nadużycie
1  2  »

Zobacz również

×