Chcesz chronić swoje zdowie? Wystarczy przestrzegać kilku pozornie dziwnych zasad

Każdy z nas chciałby uniknąć złego samopoczucia i różnych chorób, a my mamy dla was kilka bardzo prostych i zaskakujących rzeczy, które pomogą wam się obronić przed bardzo różnymi chorobami. Oto one!

jak_być_zdrowym.jpg

Jest mnóstwo sposobów na to, by leczyć przeziębienie oraz grypę. Jednak jak się przed tymi chorobami chronić, jak im zapobiegać? Otóż wystarczy wykonywać kilka pozornie dziwnych, ale naprawdę skutecznych czynności. Jeśli się na to zdecydujecie unikniecie leżenia z gorączką, kichania i złego samopoczucia.

Czyść szczoteczkę do zębów w... zmywarce

Tak, wiemy, że brzmi to bardzo dziwnie, ale może być to naprawdę skuteczną pomocą w uniknięciu przeziębienia. Jak to możliwe? Szczoteczka do zębów jest istnym siedliskiem bakterii. Naukowcy odkryli nawet, że statystycznie znajduje się na niej 10 milionów zarazków, z których dość duży procent stanowią bakterie potencjalnie niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Doktor  Ron Cutler z  Queen Mary University of London twierdzi, że aby zabić zarazki i oczyścić dobrze szczoteczkę wystarczy włożyć ją raz w tygodniu do górnej części zmywarki i umyć. Można także, co wydaje się znacznie mniej szalonym pomysłem, płukać szczoteczkę co kilka dni we wrzącej wodzie.

 

Wstając z krzesła nie podpieraj się

To niby szczegół, który służy naszej wygodzie. Jednak podpierając się za każdym razem nasze mięśnie zaczynają wiotczeć. Doktor Darren Chandler, konsultant ortopedyczny twierdzi, że jeśli nie będziemy używać podłokietników do tego, by wstać, znacznie większa ilość naszych mięśni będzie wprawiana w ruch, zwłaszcza mięśnie pośladków oraz ud, które są bardzo istotnym elementem naszego poruszania się. By efekt był jeszcze lepszy również siadać powinniśmy bez podparcia. 

Wielu ludzi w pewnym wieku zaczyna mieć duże problemy z biodrami. Te pozornie nieznaczące gesty mogą pomóc nam tego uniknąć. 

Zobacz też: JAK ULŻYĆ SOBIE W BÓLU DOMOWYMI SPOSOBAMI? OTO RECEPTA 

Uchylaj zimą okna w samochodzie

Wszyscy w czasie chłodu robimy wręcz przeciwnie, czyli zamykamy wszystkie możliwe szczeliny samochodu i włączamy ogrzewanie. To błąd, nawet dość duży, zwłaszcza, gdy jedzie z nami osoba, która może, albo nawet już jest chora.

W Queensland University of Technology w Australii przeprowadzono badania, które pokazały, że spędzenie 90 minut w nowoczesnym, dobrze zamkniętym samochodzie z osobą chorą, daje 99,9 procent szans na zarażenie się wirusem grypy. Szanse te jednak maleją aż o 20 procent w momencie uchylenia delikatnie okna.

jak_być_zdrowym.jpg

Postaw na tradycyjny budzik i zostaw telefon na noc w innym pokoju

W normalnym trybie powinniśmy mieć wystarczająco dużo czasu na to, by spać dotąd, aż sami się obudzimy. Dzisiejszy świat jest jednak tak skonstruowany, że nasz biologiczny rytm zostaje nieco zaburzony. Dlatego wynaleziono budziki. Jednak technologia poszła tak do przodu, że te tradycyjne stare zegary-budziki odeszły do lamusa, a to niedobrze.

Zobacz też: MAŁO SYPIASZ? UWAŻAJ, ZOBACZ CZYM MOŻE TO GROZIĆ 

Światło z telefonu lub elektrycznego budzika, które zaburza ciemność w sypialni może zmieniać poziom hormonu melatoniny, a to powoduje senność. Doktor Guy Meadows, specjalista od bezsenności twierdzi, że znaczna część ludzi spałaby o wiele lepiej, gdyby pozostawiła telefon i inne urządzenia elektroniczne poza sypialnią.

Kichaj do... łokcia

Naszym podstawowym grzecznościowym odruchem jest kichanie w ręce. To jednak rozsiewa zarazki jeszcze bardziej niż kichanie w przestrzeń. Jak zatem zatrzymać, albo przynajmniej odrobinę zmniejszyć ten proceder? Gdy nie możemy się powstrzymać od kichnięcia, powinniśmy zrobić to w łokieć. Przynajmniej tak twierdzi wirsuolog z Queen Mary Medical School w Londynie, profesor John Oxford.

Zobacz też: FAKTY I MITY NA TEMAT PRZEZIĘBIENIA I GRYPY

Przed snem pij kakao

Najnowsze badania pokazały, że picie kakao, które zawiera antyoksydanty, może poprawiać pamięć, dzięki poprawie przepływu krwi do mózgu. To bardzo dobra wiadomość, bo teraz bezkarnie i bez wyrzutów sumienia można spokojnie codziennie wypić szklankę kakao przed snem.

Oczywiście ważne jest, by pić kakao o największej zawartości... kakao. Tak, brzmi to trochę absurdalnie, ale niestety, w dzisiejszych czasach takie rzeczy to norma. Dlatego zanim wybierzesz rodzaj ulubionego napoju przeczytaj jego skład.

Zobacz też: 

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 02.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×