Chcesz schudnąć? Odstaw produkty "light" - dlaczego?

Chcąc zrzucić na wadze bardzo często sięgamy po produkty light. Jednak czy faktycznie robimy dobrze? Okazuje się, że niekoniecznie...

produkty light.jpg

Chcesz schudnąć? Odstaw produkty "light" - dlaczego?

Wiele z nas walczy z nadwagą już od dłuższego czasu. Moda na szczupłą sylwetkę i bycie fit wciąż nie traci na popularności, to dobrze.

Jednak ten trend wykorzystują nie tylko Ci, którzy chcą zawalczyć o piękną sylwetkę, ale także Ci, którzy produkują jedzenie. Dlatego w ostatnich latach na sklepowych pułkach pojawiło się mnóstwo produktów, które noszą nazwę light.

Zobacz też: KRÓTKI INTENSYWNY SPACER POMAGA WALCZYĆ Z OCHOTĄ NA SŁODYCZE? 

Większość ludzi uważa, że chcąc żyć zdrowo i skutecznie schudnąć powinna sięgać właśnie po takie produkty, gdyż mają one zmniejszoną zawartość tłuszczu i są "chude", dzięki czemu nie będziemy przybierać na wadze po ich zjedzeniu.

 

Niestety okazuje się, że polityka jedzenia produktów light wcale się nie sprawdza. Badania pokazują bowiem, że ludzie mają tendencje do jedzenia aż 30 procent więcej, gdy wiedzą, że produkty, które spożywają mają niską zawartość tłuszczu.

Zobacz też: POZNAJ NAJCZĘSTSZE ŚNIADANIOWE BŁĘDY, KTÓRE NIE POZWALAJĄ CI SCHUDNĄĆ 

Co więcej, producenci, którzy pozbywają się tłuszczu z takich produktów, najczęściej wraz z nim pozbywają się też smaku, który miał dany produkt. Aby to zrekompensować, zazwyczaj dodają duże ilości cukru, które w konsekwencji mogą się okazać jeszcze bardziej zabójcze dla naszej diety odchudzającej, niż tłuszcz, który pierwotnie zawierał produkt.

Zatem jedzenie produktów light wcale nie oznacza, że do naszego organizmu trafia mniej kalorii. Zamiast skupiać się na wyborze "chudych" produktów, lepiej jest czytać etykiety i świadomie wybierać to, co ląduje na naszych talerzach, gdy chcemy zawalczyć o szczupłą sylwetkę.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 30.03.2015 (aktualizacja: 2015-03-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×