Chcesz schudnąć? Zobacz jakich produktów unikać

Kiedy chcemy pozbyć się zbędnych kilogramów, z naszego menu powinny zniknąć pewne produkty. Czy wiecie, czego należy unikać, by schudnąć?

odchudzanie5.jpg

Chcesz schudnąć? Zobacz jakich produktów unikać

 

Kiedy staramy się uzyskać piękną i szczupłą sylwetkę, przede wszystkim musimy zmienić pewne nawyki żywieniowe, które nie pomagają nam w osiągnięciu tego celu.

Aby skutecznie schudnąć warto wyłączyć z menu pewne produkty. Co powinno zniknąć z naszych talerzy? 

Zobacz też: SKUTECZNE ODCHUDZANIE - W KTÓRY DZIEŃ TYGODNIA POWINNIŚMY SIĘ WAŻYĆ? 

Węglowodanowe przekąski

Bardzo często naszymi przekąskami stają się takie produkty jak paluszki, krakersy, czy sucharki z białego pieczywa. Niestety, wprowadzają one do naszego organizmu jedynie zbędne kalorie i dużą ilość węglowodanów. To sprawia, że poziom cukru we krwi gwałtownie rośnie, ale i szybko spada, co w niedługim czasie powoduje uczucie głodu.

 

mrożone i gotowe posiłki

Oprócz tego, że mrożone posiłki zazwyczaj są wysoko przetworzone i zawierają dużą ilość tłuszczu, to bardzo często dodaje się do nich także spore ilości sodu. Ten ma właściwość zatrzymywania wody w organizmie, co nie pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu oraz w uzyskaniu szczupłej sylwetki.

odchudzanie6.jpg

Wytrwałość jest kluczem do sukcesu

 

produkty light

Choć może to być zaskoczenie, jeśli dbamy o linię powinniśmy zdecydowanie ograniczyć produkty light. Bardzo często są one pozbawione standardowej ilości tłuszczu, ale w zamian za to zawierają duże ilości cukru oraz różnych substancji, które mają wzmocnić i przywrócić im dobry smak. Wbrew pozorom to wszystko nie wspomaga procesu odchudzania.

Zobacz też: GWAŁTOWNE ODCHUDZANIE, CZY STOPNIOWA UTRATA WAGI – CO JEST LEPSZE? 

soki owocowe

Tak, niestety nawet te z etykietą "100 % z owoców" niekoniecznie pomogą nam schudnąć. Soki owocowe mają w sobie dużo cukru, niekoniecznie tego sztucznego, ale także tego naturalnego. Fruktoza jest nam potrzebna, ale w ograniczonych ilościach. Jeśli decydujemy się wypić szklankę soku wprowadzamy do organizmu najczęściej jedynie zbędne kalorie i cukier, a ogólny efekt będzie taki, jak przy węglowodanowych przekąskach.

Zobacz też: POZNAJ 7 PROSTYCH KROKÓW, KTÓRE POMOGĄ CI SCHUDNĄĆ 

alkohol

Jeśli walczymy o szczupłą sylwetkę ograniczenie alkoholu jest niezbędne. Choć niektóre trunki są mniej kaloryczne od innych, to jednak zawsze są to puste kalorie wprowadzone do naszego organizmu. Najmniej szkody wyrządza czerwone wino, jednak i ono wypite w zbyt dużych ilościach nie pomoże nam osiągnąć szczupłej sylwetki.

 Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Sobota 27.06.2015 (aktualizacja: 2015-06-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×