Chodzisz późno spać? To znak, że jesteś inteligentna!

Okazuje się, że aktywność do późnych godzin nocnych może być związana z inteligencją! Jakie są najnowsze doniesienia naukowców?

spanieainteligencja.jpg

Mimo że regularne godziny snu mają wielki wpływ na nasze zdrowie, istnieją osoby, które nie mogą przyzwyczaić się do kładzenia się spać codziennie o tej samej porze. Masz ogromny problem z zaśnięciem o "normalnej" godzinie i poza weekendami cały czas jesteś niewyspana? Do tego uwielbiasz funkcjonować w nocy, a w późnych godzinach wszystko lepiej Ci wychodzi? Skąd my to znamy! Nie martw się- mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Prawdopodobnie Twoje problemy ze snem są spowodowane... bardzo wysokim poziomem IQ!

Dowodzą tego badania przeprowadzone przez Satoshi Kanazawę z London School of Economics. Okazuje się, że dawno temu to właśnie niewykształceni i mało inteligentni ludzie kładli się spać tuż po zachodzie słońca. To właśnie słońce decydowało o ich funkcjonowaniu. Przez lata niektóre osobniki dostosowały się do tego trybu życia, inne natomiast walczyły o zmianę utartego schematu. Dotyczy to głównie osób głodnych wiedzy, wiecznie czegoś poszukujących.

Naukowiec przeprowadził również eksperyment, w którym wzięły udział osoby poniżej 25 roku życia. Ci, którzy zasypiali nieco później, mogli się pochwalić znacznie wyższym IQ od innych. Oczywiście, na wyniki badań warto patrzeć z przymrużeniem oka, zostały bowiem przeprowadzone w całkowicie bezstresowych warunkach. Wiadomo, że ze względu na liczne obowiązki i konieczność porannego wstawania do pracy musimy czasem całkowicie zmienić swoje przyzwyczajenia... Warto pamiętać, że zdrowy sen jest bardzo ważny dla naszego samopoczucia!

Zdjęcie: iStock 

Źródło: Dailymail 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 09.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×