Co jest w lodach?

Lody to najczęściej spożywany przez nas deser w czasie upalnych dni. Czy warto jeść lody?

lody

Nie! Lody to chyba największy "słodki śmietnik" ze wszystkich deserów. Pełno w nich chemii, ale niestety większość z nas nie jest tego świadoma. W końcu producenci nie mają obowiązku podawania całego składu danego produktu. Polepszacze smaku, sztuczne barwniki, konserwanty a nawet substancje zawarte w preparatach na wszy! Na próżno szukać w lodach prawdziwych owoców, czekolady czy bakalii.

Nic nie jest już takie samo i jak wielce dalekie od pysznych lodów "calipso" kupowanych w zwykłym sreberku w osiedlowym sklepiku. Tak cudownie pachnących i wyglądających. Na samą myśl o tym przysmaku, przywołać można wiele wspomnień z dzieciństwa, których nie da się niczym zastąpić. A już na pewno nie smakiem dzisiejszych lodów. Jak bowiem powszechnie wiadomo, nie tylko zapachy ale także smaki najlepiej odnoszą się do przeżytych chwil. Niestety, jak się okazuje to nie zdrowie konsumentów "gra pierwsze skrzypce", ale raczej jak najniższe koszty produkcji.


Dodał(a): Iza Hofman , Wtorek 26.06.2012 (aktualizacja: 2012-09-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (6)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
oktano
Podobne pytania na blogu smartq.pl - wejdźcie ;)
Dodano: 2013-04-28 00:54:59 Zgłoś nadużycie
Nat
I tak będę jeść lody zawsze!!!!!!!!!!!!!!!! Barwniki, też mi argument!
Dodano: 2013-03-15 20:57:05 Zgłoś nadużycie
Araras
Jak przecież to są same sztuczne barwniki jak przeczytałam. To po co je sprzedają.! Żeby ludzi otruć?
Dodano: 2013-03-07 21:11:18 Zgłoś nadużycie
marrika2
A jednak są zdrowe lody, to sorbety, samo zdrowie!!
Dodano: 2013-01-14 02:44:23 Zgłoś nadużycie
patyczak
No tak - ale gdzie teraz nie ma sztucznych barwników i konserwntów - sami siebie wykańczamy.
Dodano: 2012-09-18 19:54:47 Zgłoś nadużycie
anggelika
I tu jest święta prawda. W moim mieście na szczęście jest jedna lodziarnia która stoi od lat i ostatnio usłyszałam rozmowę tamtejszego kucharza z klientem. Okazało się że on sam robi i wymyśla smaki tych lodów w których mozemy znaleźć autentyczne kawałki czekolady, ciastek, orzechów i wiele innych pysznośći :) Niestety za tę przyjemność jaką jest prawdziwy smak lodów trzeba zapłacić. W wakacje gałka kosztowała aż 3,5zł ale po sezonie obniżają cene o 0,5 czy 1 zł. :)
Dodano: 2012-09-03 15:41:14 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×
  • Lody dla ochłody i zdrowia

    Lody dla ochłody i zdrowia

    Lody to nieodłączny deser, który towarzyszy nam głównie w lecie. I zawsze o tej porze roku, atakują nas sprzeczne informacje na ich temat: zdrowe-niezdrowe, kaloryczne-niekaloryczne, można… czytaj więcej