Co powinnaś wiedzieć zanim zjesz jagody goji?

Najważniejsze informacje dotyczące jedzenia tych pysznych owoców.

owoce-goji-jak-jesc.jpgJagody goji to jedne z najzdrowszych owoców na świecie. W tych maleńkich ziarnach - owocach kolcowoju japońskiego - ukryte są prawdziwe pokłady składników odżywczych, witamin i minerałów! Nic więc dziwnego, że jagody goji budzą duże zainteresowanie wśród osób, które stawiają na zdrowe odżywianie. W końcu to jedne z tzw. superfoods!

 Zobacz także: Właściwości owoców goji - wszystko, co powinnaś wiedzieć

Jeśli nigdy nie miałyście do czynienia z jagodami goji i jesteście ciekawe, jak je jeść - w jakiej postaci występują i z czym można je połączyć, to dobrze trafiłyście.

1. Owoce goji - jak jeść?

Owoce goji podobno świetnie smakują zerwane prosto z drzewa, ale żeby się o tym przekonać musiałybyście pojechać aż do Azji, bo tylko tam są hodowane. W Polsce możecie kupić jedynie suszone jagody goji - są dostępne w sklepach ze zdrową żywnością - zarówno internetowych, jak i stacjonarnych. W hipermarketach szukajcie ich na dziale ze zdrową żywnością. 

Suszone jagody goji przypominają trochę żurawinę - są jednak od niej mniej słodkie i bardziej cierpkie. Podobnie jak żurawina mogą być więc doskonałym dodatkiem do płatków śniadaniowych, owsianki czy jogurtu. Dobrze smakują także solo - jako smaczna, słodka przekąska, którą możecie jeść jak orzeszki.

Z jagód goji możecie też przygotować sobie herbatkę - wystarczy, że łyżkę tych jagód zalejecie litrem wody i będziecie je gotować przez ok. 10 minut. Po tym czasie i ostudzeniu wywaru możecie go wypić i zjeść wrzucone do niego owoce. 

Zobacz także: Woda kokosowa - nowy patent na odchudzanie?

2. Jagody GOJI - ile JEŚĆ?

Chociaż jagody goji uchodzą za pyszne i pełne składników odżywczych, to jednak nie należy przesadzać z ich jedzeniem. Badania wskazują, że korzystny efekt ma spożywanie ok. 5-12 g suszonych jagód goji dla dorosłych osób.

Na owoce goji powinny szczególnie uważać osoby przyjmujące leki. A całkowicie powinny z nich zrezygnować - kobiety w ciąży, karmiące piersią i osoby, które przyjmują leki przeciwzakrzepowe. 

Zobacz także: Dlaczego zawsze jesz więcej niż twoje koleżanki?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Środa 21.10.2015 (aktualizacja: 2015-10-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Jak się odchudzasz tak jak ja to proponuje włączyć do kuracji figurena slim, po tym jak włączyłam ten preparat moje odchudzanie znacznie przyśpieszyło
Dodano: 2015-10-21 12:11:17 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×