Co powinnyście wiedzieć zanim sięgniecie po mandarynki?

Kilka ciekawostek dotyczących tych pysznych owoców, które najbardziej kojarzą się ze świętami.

mandarynki.jpgBez mandarynek nie ma świąt! Tak przynajmniej sądzą niektórzy, a faktem jest, że w czasie Bożego Narodzenia te owoce goszczą na stołach najczęściej. Za sprawą rażąco pomarańczowej skórki i cudownego zapachu, który roznosi się po całym domu, nie sposób tych owoców nie zauważyć, chociaż nie należą przecież do największych.

 Zobacz także: Dieta jajeczna, czyli jak szybko schudnąć nawet 5 kg

Dziś kilka słów o mandarynkach. Być może jest jeszcze coś, czego o nich nie wiecie. Zobaczcie, jak wybrać najlepsze mandarynki, dlaczego warto je jeść i co ciekawego można zrobić z mandarynek, jeśli uda Wam się ich nie zjeść od razu. 

1. DLACZEGO WARTO JEŚĆ MANDARYNKI?

Mandarynki, jak wszystkie owoce cytrusowe, są znane z bogactwa witaminy C. Poza tym zawierają też witaminę A i nobiletynę - flawonoid, który pomaga zwalczyć otyłość.  

Mandarynki do swojej diety powinny wszystkie osoby, które chcą poprawić kondycję swojej skóry, zwalczyć otyłość, zapobiec chorobom oczu czy ustrzec się wszelkich chorób, jakie mogłyby Was spotkać, na skutek osłabionej odporności. 

2. JAK WYBRAĆ NAJLEPSZE MANDARYNKI?

Świeże i najlepsze mandarynki poznacie po intensywnym aromacie. Ponadto powinny być mocno pomarańczowe, miękkie, bez "pustych" miejsc pod skórką. 

3. JAK JEŚĆ MANDARYNKI?

Mandarynki mogą być dobrą przekąską, tak naprawdę nie potrzebują towarzystwa. Najlepiej smakują na surowo, po obraniu ze skórki. Możecie też z nich zrobić koktajl mandarynkowy, dodać je do ciasta (np. biszkoptowego i zalać galaretką), zrobić dżem, sok lub kompot.  

4. CIEKAWOSTKI

Mandarynki występują też w krzyżówkach - z gorzką pomarańczą (wtedy nazywają się - klementynki) i grejpfrutem (tangelo). 

Zobacz także: Najlepsze pomysły na niskokaloryczne przekąski

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Sobota 12.12.2015 (aktualizacja: 2015-12-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×