Cud natury - owoce goji

Uznawane są za jedne z najzdrowszych owoców. Wywodzące się z Azji maleńkie ziarna to prawdziwa bomba składników odżywczych, witamin i minerałów!

Cud natury - owoce goji

Cud natury - owoce goji

Jagody goji pełniące istotną rolę w chińskiej medycynie to owoce kolcowoju chińskiego i szkarłatnego. Spożywanie ich ma wielki wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Regeneracja zniszczonych komórek, wzmacnianie układu trawiennego, kości i stawów, redukcja cellulitu to nie wszystkie właściwości lecznicze jagód.

Owoce wspomagają odchudzanie, co dla osób borykających się z nadwagą jest świetnym uzupełnieniem codziennych posiłków. Zawierają również więcej beta karotenu, niż znajduje się w jednej marchewce, przez co regularne spożywanie zapewni nam ładny koloryt skóry.

Oprócz wymienionych wyżej właściwości owoce zawierają
18 rodzajów aminokwasów,  witaminę C, witaminy z grupy B, składniki mineralne takie jak: żelazo, wapń, cynk, selen i wiele innych, dzięki czemu już niewielka ilość jagód dostarczy nam energii na cały dzień. Nie bez przyczyny owoce goji robią furorę wśród diet gwiazd m.in. Madonny i Victorii Beckham.

W Polsce możemy dostać zasuszone owoce jagód. Kupimy je bez problemu w Internecie, jak również na lokalnych straganach. Możemy je spożywać według własnego uznania: jako przekąskę, dodatek do ciast, musli, lub przygotowywać napary.

Cud natury - owoce goji

Cud natury - owoce goji


Źródło: Mat.prasowe

Foto: Thinkstock
Dodał(a): Magdalena Tokarczyk , Czwartek 09.05.2013 (aktualizacja: 2013-05-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×