Czy aplikacja pomoże wykryć czerniaka?

Szczególnie w okresie wakacyjnym lekarze biją na alarm, jeżeli chodzi o zachorowania na czerniaka. Czyżby i w tej kwestii z pomocą przychodził nam telefon komórkowy?

Czy aplikacja pomoże wykryć czerniaka?

Wiele osób ma na swoim ciele znamiona i przebarwienia, które lekarze zalecają obserwować w celu szybkiej interwencji w przypadku czerniaka. Jest to szczególnie ważne w ciepłe dni, kiedy to skóra jest narażona na wzmożone działanie promieni słonecznych.

Zobaczcie także: Rak skóry - poznajcie historię kobiety, u której go zdiagnozowano


Jednak dla niektórych rozróżnienie zwykłego pieprzyka od czerniaka wcale nie jest takie łatwe. Z pomocą może nam jednak przyjść... aplikacja! SkinVision jest programem dostępnym w wersji na iOS oraz Androida. Wystarczy robić swoim znamionom zdjęcia za pomocą aparatu fotograficznego w telefonie i śledzić ich zmiany.

Jeżeli przebarwienia i ich kształt będą się niebezpiecznie zmieniać, aplikacja nas o tym poinformuje, co z naszej strony powinno skutkować natychmiastowym zgłoszeniem się do lekarza dermatologa, ponieważ to on skieruje nas na dalsze badania diagnostyczne.

Zobaczcie także: Czerniak - jaka jest świadomość Polaków na temat raka skóry?

SkinVision może stać się prawdziwym hitem. Zastanawiające jest jednak to, jak aplikacja będzie sobie radziła z obserwacją zmian na skórze, która uległa rozciągnięciu w wyniku przyrostu wagi, czy przy opuchnięciach i czy równie dobrze sprawdzi się u osoby z ciemną karnacją, co u tej z jasną cerą.

Skorzystacie z takiej aplikacji?Zobaczcie także:Foto: Shutterstock
źródło: whatnext.pl
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 27.08.2015 (aktualizacja: 2015-08-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Czy to alergia?

    Zmiany skórne

    Niedawno zauważyłam, że na skórze pod kolanami, w zgięciach łokci i za uszami pojawiły mi się suche, silnie swędzące plamy. Czy to może być alergia? (Ewa z Tychów). czytaj więcej

  • Szukaj guza!

    badanie piersi

    Jeśli go znajdziesz, nie wpadaj w panikę, bo większość guzów, które możesz sama wymacać na ciele, to niegroźne, łagodne zmiany. Nie każda z nich wymaga skalpela, ale każdą należy… czytaj więcej