Czy będąc na diecie możemy jeść makaron?

To jedno z najczęstszych pytań, ale też i zmartwień kobiet na diecie. Co radzi specjalista?

Czy będąc na diecie możemy jeść makaron?

Zwrot "na diecie" najczęściej rozumiemy jako uzyskanie ujemnego bilansu energetycznego- dostarczamy do organizmu mniej kalorii niż on wydatkuje. Aby jednak uzyskać wymarzony efekt i zrzucić zbędne kilogramy należy pamiętać, że produkty na których opieramy jadłospis powinny być odżywcze i pełnowartościowe.

Zobaczcie także: Jak idealnie ugotować makaron?

Odchudzanie nie wyklucza spożywania makaronu, a wręcz przeciwnie - stosując go zamiennie z innymi przedstawicielami produktów zbożowych, powinniśmy na nim bazować przy planowaniu podstawowych posiłków. Węglowodany z makaronu są źródłem energii. Jest to bardzo istotne przy dietach o obniżonej kaloryczności, gdy deficyt kalorii może manifestować osłabieniem organizmu. Zawiera on przy tym bardzo mało tłuszczu, który jest najbardziej kalorycznym składnikiem diety.

Zobaczcie także: Makaron z sosem sugo

To o czym jednak warto pamiętać sięgając po makaron to odpowiednia porcja - nie za dużo, ale też nie za mało - odpowiednio do ustalonego zapotrzebowania. Zestawiając go ze zdrowymi produktami będzie on zawsze energetycznym zastrzykiem dla organizmu.

Źródło: dietetyk marki Lubella, Anny Różyk
ekspert lubella.jpg

Foto: Shutterstock

Zobaczcie także:

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 21.10.2015 (aktualizacja: 2015-10-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Witam :)!
Niestety nie mogę się zgodzić z tym artykułem, gdyż najbardziej popularny makaron to jest niestety makaron 100% pszenica... najczęściej z białej rafinowanej mąki. A nie ma nic gorszego na diecie, niż nagłe skoki glukozy we krwi, co ma miejsce po zjedzeniu makaronu.
Pozdrawiam serdecznie :)!
Dodano: 2015-11-09 22:14:36 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×