Czy czeka nas "epidemia" biegaczy?

Bieganie staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Jaki jest statystyczny polski biegacz i czy jogging stanie się naszym "sportem narodowym"?

Czy czeka nas "epidemia" biegaczy?

Czy czeka nas "epidemia" biegaczy?

Społeczność biegaczy rośnie w Polce w coraz większą siłę, dlatego postanowiono stworzy pierwszy raport na temat tej grupy. Wyniki okazały się dość ciekawe, pokazują pewne tendencje i kierunek, w którym będzie się rozwijać grupa polskich biegaczy.

Z Narodowego Spisu Biegaczy, w którym wzięło udział prawie 61 tysięcy osób, wynika, że statystyczny Polak-biegacz to mężczyzna z dużego miasta, pracujący i bez dzieci. Ten statystyczny biegacz używa na ogół jednej pary butów, trenuje z aplikacją biegową i słuchając muzyki.

Aż 61 procent ankietowanych biegaczy to mężczyźni, a 36 procent badanych mieszka w mieście powyżej 500 tys. mieszkańców. 

 

Do słuchania muzyki podczas treningu przyznaje się około 70 procent ankietowanych, tak samo jak do używania specjalnej aplikacji do biegania. Tak wysokie wykorzystanie dobrodziejstw technologii nie dziwi, gdyż 59 procent badanych to ludzie młodzi, w wieku od 15 do 34 lat.

Znacząca większość społeczności biegaczy, bo aż 78 procent, to ludzie pracujący. Studenci i uczniowie to grupa około 19 procent, a pozostała część to emeryci oraz osoby niepracujące.

Co ciekawe znaczna większość z badanych osób nie biega dłużej niż 2 lata. Największą grupę stanowią Ci, którzy przygodę z joggingiem rozpoczęli krócej niż rok temu, jest to bowiem 28 procent ankietowanych. 

Zobacz też: BIEGANIE Z MUZYKĄ W USZACH 

Te dane mogą wskazywać na to, że prawdziwa "epidemia" biegaczy dopiero przed nami. 80 procent z tych, którzy już się w bieganie zaangażowali uważa, że jest to uzależniające i nie planują z tego rezygnować.

Ciekawe zatem, jakie statystyki pokaże spis biegaczy w 2015 roku? Zobaczymy za rok.

Zobacz też:


Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 05.12.2014 (aktualizacja: 2014-12-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×