Czy dotknęłabyś osobę z HIV? Zobaczcie ciekawy eksperyment

Czy słysząc, że ktoś jest nosicielem wirusa HIV jesteście przerażeni? Czy pamiętacie, że przez dotyk nie możecie się zarazić? Zobaczcie ciekawy eksperyment.

Cz dotknęłabyś osobę z HIV? Zobaczcie ciekawy eksperyment

HIV - mówi się o nim coraz więcej, bo i coraz więcej osób się z nim boryka, jednak czy aby wiemy o nim dostatecznie dużo?

Największą uwagę powinny na niego zwrócić osoby, którym nieobce są przygody seksualne na jedną noc, jednak mało kto przywiązuje wagę do kampanii edukacyjnych, które są prowadzone. Najczęściej nie myślimy o tym, że może nam się to przytrafić.

Zobaczcie także: Mity o bezpiecznym seksie

Jednak przecież ludzie borykają się z wirusem HIV. Może nawet znajdują się w waszym otoczeniu. Czy zastanawialiście się, jak zareagowalibyście na informację, że ktoś ze znajomych ma HIV? Uciekalibyście, czy może próbowali pomóc? A może trzeba zadać prostsze pytanie - podalibyście takiej osobie rękę?

Zobaczcie także: Kobiety bardziej narażone na HIV

Przy znajomych jeszcze możemy się zastanawiać, ale co byście zrobili, gdyby to na ulicy podszedł do was ktoś zupełnie obcy, oznajmił, że jest nosicielem wirusa HIV i chciał się z wami przywitać przez uścisk dłoni?

Postanowiono to sprawdzić. Eksperyment przeprowadził Janne - Fin. Przygotował on sobie karton, na którym napisał, że jest zarażony wirusem HIV i stanął na ulicy w Helsinkach prosząc przechodniów, aby ci podali mu rękę.

Jaka była ich reakcja? Czy aby na pewno ludzie są świadomie tego, jak tak naprawdę można się zarazić wirusem HIV? Na pewno nie przez dotyk. Sprawdźcie reakcje przechodniów.

Zobaczcie także:Źródło/ Foto: YouTube

Dodał(a): Natalia , Poniedziałek 29.06.2015 (aktualizacja: 2015-06-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×