Czy gotowy chiński makaron pozwoli nam schudnąć? Oto wyniki badań

Zdarza się zapewne, że z braku czasu, sięgamy po gotowe produkty, których głównym składnikiem jest przetworzony makaron. Czy pomoże nam to zrzucić zbędne kilogramy? Zobaczcie wyniki badań.

makaron instant.jpg

Czy gotowy chiński makaron pozwoli nam schudnąć? Oto wyniki badań

 

Bywa tak, że nie mamy czasu, siły, czy funduszy na ambitne gotowanie. W takim wypadku wiele osób sięga po gotowe dania, które wystarczy zalać wrzątkiem i można jeść. Czy ma to wpływ na naszą wagę?

Według najnowszych badań przeprowadzonych w Korei Południowej, gdzie ilość zjadanego makaronu instant jest najwyższa, wynika, że osoby często sięgające po przetworzony makaron wykazywały aż 68 procent większe ryzyko wystąpienia objawów zespołu metabolicznego, do których zalicza się otyłość brzuszna, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu i cukru we krwi.

 

Według badań to kobiety są bardziej narażone na takie efekty uboczne częstego spożywania gotowego makaronu. Okazało się bowiem, że chemiczny składnik, który najprawdopodobniej znajduje się w opakowaniach i przenika do makaronu, może zakłócać gospodarkę hormonalną i zmieniać poziom estrogenu u kobiet.

Co więcej, kobiece ciało jest bardziej wrażliwe na szkodliwe działanie węglowodanów oraz kwasów i tłuszczów nasyconych, które znajdują się w dużych ilościach w gotowym makaronie. 

Zobacz też: CHCESZ SCHUDNĄĆ? ODSTAW PRODUKTY "LIGHT" - DLACZEGO? 

Wnioski są zatem proste - częste jedzenie makaronu instant z pewnością nie pomoże nam zachować szczupłej sylwetki. Jeśli zatem dbamy o linię, powinniśmy jak najrzadziej sięgać po dania, które opierają się na gotowym makaronie.

Oczywiście nie musimy go wykluczać z menu zupełnie, jednak spożywanie go w ilościach większych niż 2-3 razy w miesiącu nie pomoże nam w odchudzaniu.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 07.05.2015 (aktualizacja: 2015-05-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Makaron pozwoli wam schudnąć? Same sobie pozwólcie schudnąć. Nie żryjcie tyle. Mniejsze porcje minimum słodyczy i tłuszczu. Jedz mniej i to cała filozofia.
Dodano: 2015-05-10 09:04:49 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×