Czy nieleczona cukrzyca może doprowadzić do śmierci?

Na cukrzycę cierpi coraz więcej osób. Niestety, niektórzy bagatelizują tę chorobę, a okazuje się, że nieleczona cukrzyca może prowadzić do bardzo poważnych powikłań...

nieleczona cukrzyca.jpg

Czy nieleczona cukrzyca może doprowadzić do śmierci?

Cukrzyca jest chorobą, na którą cierpi coraz więcej osób. Niestety, wielu z nas nie traktuje tej choroby z należytym respektem. Choć choroba ta jest coraz częstsza, to nadal ogólna świadomość społeczeństwa na jej temat jest zdecydowanie za mała. 

Najczęstsza i najbardziej popularna jest cukrzyca typu 2. To zaburzenia metabolizmu, które potrafią bardzo znacząco podnieść poziom cukru we krwi. Brak kontroli i bagatelizowanie takiego stanu rzeczy mogą prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji.

Zobacz też: KAWA JEST SKUTECZNĄ POMOCĄ W WALCE Z CUKRZYCĄ? 

Skutki nieleczenia cukrzycy można podzielić na dwie kategorie, które się w pewien sposób przenikają. Jedna z nich to nagłe, niespodziewane i bardzo niebezpieczne powikłania, a drugie to te, które przez lata narastają w naszym organizmie, stopniowo pogarszając jego stan.

 

Do tych pierwszych, które często bywają ściśle powiązane z pierwszymi, można zaliczyć nagły udar mózgu, zawał serca, czy choroba niedokrwienna serca. Niestety prawdopodobieństwo śmierci przy takich powikłaniach jest bardzo duże.

Do tej drugiej grupy negatywnych konsekwencji nieleczenia cukrzycy należą takie choroby jak miażdżyca, choroby wątroby, czy też choroby układu nerwowego.  

Jak zatem widać, nieleczona cukrzyca może prowadzić do bardzo niebezpiecznych powikłań, których konsekwencją może być nawet śmierć. warto zatem regularnie badać poziom cukru i dbać przede wszystkim o zdrową dietę i nie tylko ze względu na szczupłą sylwetkę, ale przede wszystkim po to, by uchronić się między innymi przed takimi chorobami jak właśnie cukrzyca.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 01.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×