Czym jest kryzys wieku średniego u kobiet i czy dotyczy każdej z nas?

Kryzys wieku średniego nie jest terminem zarezerwowanym wyłącznie dla mężczyzn... Jak przetrwać ten trudny czas?

kryzyswiekusr.jpg

Mimo że o kryzysie wieku średniego mówi się zazwyczaj w odniesieniu do mężczyzn, ten trudny czas dotyczy także kobiet. Co prawda, porzucanie dotychczasowego stylu życia nie jest wśród nich aż tak popularne, jednak kryzys wiąże się z trudnymi emocjami, które uniemożliwiają codzienne funkcjonowanie. Dla  wielu kobiet jest to jednak czas zmian... na lepsze.

Kiedy zaczyna się ciężki "wiek średni"? Nie jest to jednoznacznie związane z objawami menopauzy. Kryzys bardzo często wynika nie tylko ze zmian zdrowotnych- wiąże się również z pierwszymi zmarszczkami, rozstaniem z mężem czy usamodzielnieniem się dzieci. Dla niektórych z nas jest to już czas po trzydziestych urodzinach, natomiast inne kobiety czują się młode aż do sześćdziesiątki! Mężczyźni przeżywający kryzys, bardzo często załamują się i chcą zmienić swoje życie, mając wrażenie niewykorzystanego czasu. Kobiety, ze względu na swoją odporność, podchodzą do tego nieco inaczej. Dla większości z nich przeżycie ciężkiego momentu to doskonały pretekst do rozpoczęcia czegoś nowego- może to być nowe hobby czy zmiana pracy. To inaczej "druga dorosłość" i kolejna szansa, aby znaleźć czas na swoje pasje.

Wkraczanie w wiek średni warto potraktować jako coś ciekawego- to etap, w którym nie musimy poświęcać tak wiele uwagi na domowe obowiązki czy pracę, która zwykle jest stabilna. Warto jednak pamiętać, że emocje związane ze starzeniem się, nie zawsze prowadzą do pozytywnych rzeczy. Mimo że w tym czasie w pewnym sensie zaczynasz życie od początku, nie popadaj w skrajności, które mogą zniszczyć to, na co pracowałaś przez tyle lat. Jeśli chcesz nagle zmienić pracę, zastanów się, czy za kilka miesięcy nie będziesz tego żałowała... Nie bez powodu mówi się, że kryzys wieku średniego to "druga młodość"- a w młodości nie zawsze kierujemy się rozsądkiem...

Bardzo ważne jest również regularne monitorowanie stanu zdrowia- podczas menopauzy buzują w nas hormony, które często są odpowiedzialne za wahania nastrojów. Warto pamiętać, że to właśnie przez hormonalną burzę możesz czuć się nieco gorzej w swoim ciele. Każdy czas w życiu kobiety ma swoje wady i zalety. Staraj się dostrzegać pozytywy- to najlepsza recepta na osiągnięcie równowagi.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 22.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Cytuję z artykułu (:Mimo że w tym czasie w pewnym sensie zaczynasz życie od początku, nie popadaj w skrajności, które mogą zniszczyć to, na co pracowałaś przez tyle lat. Jeśli chcesz nagle zmienić pracę, zastanów się, czy za kilka miesięcy nie będziesz tego żałowała... Nie bez powodu mówi się, że kryzys wieku średniego to "druga młodość"- a w młodości nie zawsze kierujemy się rozsądkiem... )
.......I ani słowa w artykule ze 3/4 kobiet w tym trudnym czasie bezmyślnie rozwala swoje małzenstwa ,Rodziny i krzywdzi swe dzieci dla romansu najczescie wiele młodszym znajomym z pracy lub klubu....i na dodatek za rada szczujących wyrachowanych adwokatów oczernia swych mężów w Sądach i dobija ich.
Dodano: 2018-01-03 20:05:24 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×