Damska torebka kryje więcej bakterii niż sedes?

Wam też często się zdarza nie myć rąk po korzystaniu z torebki, albo rzucać ją na łóżko? Lepiej sprawdźcie, ile bakterii w sobie kryje.

Damska torebka kryje więcej bakterii niż sedes?

Życie bez torebki? Zapewne wiele pań nie wyobraża sobie tego. Wcale nas to nie dziwi, bo przecież gdzie mamy nosić klucze, portfel, kosmetyki, perfumy, notesy, telefon komórkowy? Ponadto torebka jest doskonałym uzupełnieniem niejednej stylizacji. 

Zobaczcie także: CZY TWÓJ ZAPACH MOŻE WPŁYWAĆ NA TWOJE ŻYCIE?

Jak widać, przechowujemy w niej wiele rzeczy, ale tak naprawdę, która z nas pamięta o jej czyszczeniu? Zazwyczaj wypada ono wtedy, kiedy coś nam się w niej rozleje albo rozsypie, a to błąd!
W końcu na co dzień zostają w niej bakterie z telefonu komórkowego, pieniędzy, resztki kosmetyków, czy martwy naskórek. 


W Wielkiej Brytanii, na zlecenie "Good Morning Britan" przeprowadzono badanie, które wykazało, że w kobiecych torebkach czai się 200 bakterii. Sytuacja staje się poważna, kiedy ta liczba sięga 500, lecz to wcale nie zmniejsza powagi sytuacji, ponieważ dla porównania, na sedesie znajduje się 150 zarazków! 

Zobaczcie także: CZY PRZED SNEM POWINNIŚMY KORZYSTAĆ Z TELEFONU KOMÓRKOWEGO?

Do podobnych wniosków doszła firma "Initial Washroom Hygiene", która także przeprowadziła tego typu badania. Naukowcy zgodnie odpowiadają, że skórzane torebki to idealne środowisko do rozwoju bakterii. 

Na naszych dłoniach transportujemy zarazki leżące na powierzchniach, których dotykamy. Regularna dezynfekcja rąk jest tutaj niezbędna. Kobiety powinny także regularnie czyścić swoje torebki zarówno w środku jak i na zewnątrz, aby uniknąć rozprzestrzenianiu się bakterii. - mówi Dyrektor techniczny z "Initial Washroom Hygiene", Peter Barrat. 

Pamiętajmy zatem, aby nie stawiać torebek na kuchennych blatach, gdzie łatwo o przedostanie się bakterii do pożywienia, ani na łóżku. 

Która z was sięga po środek bakteriobójczy w celu oczyszczenia torebki? 

Zobaczcie także: Źródło: Daily Mail
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 21.08.2015 (aktualizacja: 2015-08-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
podwodnie44
przerażające
Dodano: 2015-10-08 11:13:19 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×
  • W poszukiwaniu torby idealnej

    W poszukiwaniu torby idealnej

    Idealna torba - która kobieta jej nie szuka? Dobra do pracy, jak i na spotkanie ze znajomymi. Trudno taką znaleźć? Sprawdź nasze propozycje, a nuż któraś wpadnie Ci w oko! czytaj więcej

  • Światowy Dzień Mycia Rąk

    Światowy Dzień Mycia Rąk

    15 października z inicjatywy Zgromadzenia Ogólnego ONZ ustanowiono Światowym Dniem Mycia Rąk (ang. Global Handwashing Day). Inicjatywę na całym świecie wspiera Światowa Organizacja Zdrowia… czytaj więcej