Dieta baletnicy - wszystko, co chciałabyś o niej wiedzieć

Najważniejsze informacje o tej diecie-głodówce.

dieta-baletnicy.jpgDieta baletnicy uchodzi za najmniej zdrowy sposób odchudzania. Nie polecamy jej, a ten tekst potraktujcie jedynie informacyjnie. Warto wiedzieć, że są osoby, które dla zgubienia kilku kilogramów poświęcają swoje zdrowie. 

 Zobacz także: Dieta amerykańska - bez hamburgerów, ale też fajna

1. JAKIE SĄ ZASADY DIETY BALETNICY?

Zasady diety baletnicy nie zostały jeszcze opublikowane w żadnej polskiej książce, dlatego trudno pisać o konkretach.

W internecie możecie przeczytać, że dieta baletnicy trwa 10 dni i jest zwyczajną głodówką. Przez pierwsze dwa dni można pić jedynie wodę i maksymalnie 4 filiżanki kawy (oczywiście bez cukru i z mlekie,odtłuszczonym). Później dopuszcza się następnego dnia także odtłuszczony nabiał, potem tylko 11 ziemniaków w mundurkach, później białe, gotowane mięso i a na koniec same zielone warzywa. 

2. JAKIE EFEKTY MOŻE PRZYNIEŚĆ DIETA BALETNICY?

Dieta baletnicy, jeśli się na nią zdecydujecie, nie przyniesie Wam nic dobrego. Efekt jo-jo macie niemal jak w banku, do tego przez 10 dni możecie wyniszczyć swój organizm, osłabić jego odporność, gdyż będzie Wam brakowało wielu składników mineralnych i witamin. 

Dieta, co prawda, pozwala w krótkim czasie schudnąć sporo kilogramów - może to być nawet 20 kilogramów w 10 dni, ale nie warto się za bardzo przywiązywać do tej liczby, bowiem każdy organizm jest inny i ma inny metabolizm. A do tego, naprawdę łatwo po takiej głodówce przybrać znowu na wadze i to z nawiązką.  

Nic dziwnego, że dieta baletnicy budzi wiele kontrowersji i dietetycy raczej przestrzegają przed jej stosowaniem. My też! Dlatego decyzję o zastosowaniu diety baletnicy najlepiej skonsultuj z lekarzem. Bez opieki dietetyka taka terapia odchudzająca może Ci przynieść więcej szkód niż korzyści. 

POLECAMY: Jak przyspieszyć przemianę materii?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Piątek 01.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (5)

Awatar
Anonim
A mi pomogły dwie rzeczy. Po pierwsze zmniejszyłam ilość tłustego mięsa na rzecz warzyw. Po drugie przekonałam się do suplementu African Mango (więcej na temat składu i działania: tnij.org/jfo4n15 ) Efekt? 6 kg mniej po miesiącu! :))
Dodano: 2016-05-14 11:53:51 Zgłoś nadużycie
Anonim
Nie wiem kto wymyślił dietę głodówkę ale wątpię by miał zdrowo pod sufitem. Przecież wtedy organizm doznaje szoku, panikuje i odkłada tłuszcz, magazynuje to reakcja obronna. Chudnie się ale nie z tkanki tłuszczowej. Wiem co mówię trochę tego próbowałam, ja zdecydowanie polecam zdrowe żywienie od diet po których często mamy efekt jojo. Odchudzałam się długo, bo 7 miesięcy, zdrowe żywienie, suplementacja therm line fast i trener personalny który był dla mnie godzine dziennie.
Dodano: 2016-04-06 17:13:38 Zgłoś nadużycie
Anonim
Zielona kawa, jak pisze branka ma rzeczywiście rewelacyjne właściwości wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej. A tutaj: nplink.net/P4WhTl56 możecie zamówić Green Coffee 5k teraz 20% taniej. Ja już skorzystałam, bo nie wiem ile potrwa :)
Dodano: 2016-04-04 15:20:28 Zgłoś nadużycie
Galicka O.
Raczej skrajnie szkodliwa sprawa zwłaszza że nie kontrolowana przez lekarza. Sto razy lepiej zainwestować tak jak moja matka i kupić sobie w jakimś porządnym miejscu tabletki odchudzające, np. iqgreen na bazie zielonej kawy z najwyższym dostepnym CGA u nas. Matula schudła po nich 11 kilo a nie ćwiczy, więc chyba większości się przyda choćby tyle schidnąć...
Dodano: 2016-04-02 02:50:55 Zgłoś nadużycie
Anonim
Jak dla mnie to nieprawidłowa dieta. Jak rozpoznać nieprawidłową dietę? Wystarczy odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy byłbym w stanie się tak odżywiać przez rok? Jeżeli odpowiedź jest NIE to znak, że dieta jest beznadziejna, że trzeba ją zmienić, a najlepiej w ogóle się jej nie podejmować.

Takim sposobem weryfikujemy każdą dietę. Jeżeli pojawi się choć jedno nie, to za taką dietę nie należy się brać. Nie da ona nam efektów w dłuższym okresie czasu. Jak szybko schudnąć? Wystarczy odpowiednie odżywianie. Bardzo, bardzo w skrócie mówiąc trzeba jeść dużo zielonych warzyw i ta metoda jest rewelacyjna.
Dodano: 2016-04-02 01:41:12 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×