Dieta Haya, czyli nie łącz i chudnij!

Kilka podstawowych informacji o kolejnej diecie cud!

dieta-haya.jpgDietę Haya, zwaną też dietą niełączenia czy rozdzielną, polecamy tym kobietom, które mają swoje ulubione produkty, z których za nic w świecie nie chciałyby zrezygnować nawet na krótki czas a do tego chcą zgubić kilka zbędnych kilogramów, które im przybyły po zimie i po świętach.  

Autorem tej diety jest dr William Howard Hay. Dieta Haya była bardzo popularna w USA, przede wszystkim na początku XX wieku. Dziś przeżywa swój renesans. 

 Zobacz także: Dieta 50:50 - wszystko, co chciałybyście o niej wiedzieć

1. JAKIE SĄ ZASADY DIETY HAYA?

Dieta Haya opiera się na założeniu, że większość produktów dzieli się na 2 grupy: białkową i węglowodanową, których nie można ze sobą łączyć w jednym posiłku, gdyż są inaczej trawione. Oprócz tego jest jeszcze trzecia grupa - produktów neutralnych, które mogą wchodzić w różne kombinacje. 

Rozpoczęcie diety Haya wiąże się więc z ciągłym podziałem produktów na dwie grupy. Koniec ze spożywaniem obiadu w formie mięsa i ziemniaków, kasz czy nawet makaronów. 

Na czas stosowania diety należy całkowicie zrezygnować ze słodyczy, alkoholu, fast foodów, białego pieczywa, mocnej kawy i herbaty. Należy za to pić dużo wody, około 2 litry dziennie.

Zasady diety i dokładne jadłospisy w języku polskim, z produktami, które są łatwodostępne w naszych sklepach są ładnie opisane w książkach. Warto poszukać - wydano wiele publikacji na ten temat. 

POLECAMY: Jak ujędrnić biust?

2. JAKIE EFEKTY MOŻE PRZYNIEŚĆ DIETA HAYA?

Dieta Haya została stworzona z myślą o osobach, które mają problemy z nerkami. Uchodzi za bezpieczną dla wszystkich. Może być pomocna w leczeniu migreny, nadciśnienia tętniczego chorób serca czy nadwagi. 

Na diecie Haya możecie zgubić nawet 7 kilogramów w 3 tygodnie, ale nie warto za bardzo trzymać się tych liczb, bo jak wiadomo każdy organizm jest inny i każda z nas startuje z różną wagą początkową. 

POLECAMY: Jak schudnąć z rąk?

Decyzję o zastosowaniu diety Haya czy jakiejkolwiek innej warto skonsultować z lekarzem, by mogła Wam ona przynieść więcej korzyści niż strat. 

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Środa 30.03.2016 (aktualizacja: 2016-03-30)

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (10)

Awatar
alamakota
Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce?
TYLKO www.igortreneronline.pl
Wejdź teraz i zacznij chudnąć w oczach jeszcze dzisiaj
Dodano: 2018-03-15 21:05:34 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja po prostu wyłączyłam z diety tłuste mięso. Zamiast niego jem więcej warzyw. Do tego wspomogłam się suplementem African Mango (więcej o nim: tnij.org/jfo4n15 ), który przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Po 2 tygodniach 3 kg mniej:))
Dodano: 2016-05-14 12:46:50 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja też jestem na Mango, można poczytać o działaniu i opinie na http://suplementyna.pl/african-mango-opinie-i-cena/ u mnie 3kg miesięcznie mniej przez 4 miesiące, potem przestałam stosować a waga stoi, no ale nie podjadam i mniej jem
Dodano: 2016-04-29 15:38:53 Zgłoś nadużycie
Anonim
Nie słyszałam o takiej diecie. Aktualnie jestem na diecie Sandruni i już schudłam 7 kg
Dodano: 2016-04-18 22:40:13 Zgłoś nadużycie
Anonim
A ja jem normalnie, staram się tylko ograniczyć porcje. No i ruszam się, ale bez forsowania. Zdecydowałam się też zainwestować w African Mango (ten: nplink.net/0Y2BILKH bo na rynku jest chyba kilka preparatów i nie wszystkie mają odpowiednie stężenie ekstraktu, a to z tego co wiem jest ważne). Jestem bardzo zadowolona!
Dodano: 2016-04-15 10:26:14 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja już od dawna staram się prawidłowo łączyć produkty podobnie jak w tej diecie jednak dopiera jak dodałam odpowiedni preparat który znalazłam na stronie http://suplementyna.pl/jagody-acai-odchudzanie-antyoksydanty/ zaczęłam chudnąc 3-4kg miesięcznie i jednocześnie dużo lepiej się czuję, antyoksydanty z acai czynią cuda.
Dodano: 2016-04-06 11:52:19 Zgłoś nadużycie
Anonim
A jeśli przechodzisz kurację odchudzającą proponuje włączyć do niej figurena slim, po tym jak włączyłam ten preparat moje odchudzanie znacznie przyśpieszyło
Dodano: 2016-03-31 12:15:53 Zgłoś nadużycie
Anonim
Myślę, że już wyłączenie z diety niezdrowych produktów i aktywność fizyczna, o której wspomniała Kinga dadzą rezultaty. Kluczowa według mnie jest motywacja, bo to ona w długiej perspektywie (a nie ma się co oszukiwać: odchudzanie to nie jest kwestia 2-3 tygodni, bo jeśli potem wrócimy do poprzednich nawyków, żaden suplement, nawet Slimcea nie pomoże...). Przede wszystkim nie wolno popadać w huśtawkę nastrojów, od totalnej fascynacji jakąs dietą, do totalnego zniechęcenia. A warto na chłodno ocenić swój dotychczasowy tryb życia. Fajnie moim zdaniem opisał to autor tego bloga: http://zbijamywage.pl/motywacja/co-moze-zmotywowac-do-odchudzania
Dodano: 2016-03-31 10:38:45 Zgłoś nadużycie
Anonim
stosowałam kiedyś wiele diet, później dopiero zamówiłam Slimcea i dołączyłam ten suplement diety. Pierwsze dni już miałam zauważalna zmiane w metabolizmie. Zahamował się mój apetyt. Zaczełam chudnąć. Schudłam łącznie 14kg przez 3 miesięczny okres kuracji. Czego chcieć więcej.
Dodano: 2016-03-30 11:47:00 Zgłoś nadużycie
fiołek
nie ma czegoś takiego jak dieta cud, jeśli ktoś w to wierzy to ja jestem królewna śnieżka. rozumiem łączyć ze sobą różne rozwiązania, to wtedy tak, ja np. ćwiczę rankiem przez 30 minut a do tego biorę tabletki iqgreen i efekt był już minimalny po jednym tygodniu,a teraz po dwóch miesiącach 14 kilogramów mniej ale żeby tylko jeden sposoób zadziałał i to taki że tylko jeść oddzielnie? nie sądzę.
Dodano: 2016-03-30 10:04:33 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×