Dieta orientalna - najważniejsze informacje

Coś dla tych, którzy uwielbiają kuchnię Dalekiego Wschodu.

dieta-orientalna.jpgDieta orientalna powinna spodobać się wszystkim tym, którzy uwielbiają kuchnię Dalekiego Wschodu, znane im są tamtejsze przyprawy i często odwiedzają sklepy z taką orientalną żywnością.

Dieta orientalna działa trochę jak kuracja oczyszczająca, z czego warto zdawać sobie sprawę jeszcze przed ugotowaniem pierwszej paczki ryżu. 

 Zobacz także: Dieta amerykańska - bez hamburgerów, ale też fajna

1. JAKIE SĄ ZASADY DIETY ORIENTALNEJ?

Dieta orientalna zakłada, że w trakcie jej stosowania będziesz jadła 5 posiłków dziennie i piła dużo wody. Powinnaś tworzyć posiłki w taki sposób, by osiągać równowagę między produktami ze wszystkich z 3 wyznaczonych grup żywieniowych: białkowej (ryby, mięso, soja, chudy nabiał, jaja), węglowodanowej (ryż, makaron, chleb) i neutralnej (grzyby, warzywa, przyprawy, masło, oleje). 

Nie można łączyć dań białkowych z węglowodanowymi, za to produkty neutralne jak najbardziej pasują do obu tych grup. Jeśli komponujesz posiłek z produktami z grupy białkowej - dodajwarzywa i owoce. 

Nie musisz liczyć kalorii i ograniczać się w jedzeniu. Jedz do woli, ale zgodnie z powyższymi zaleceniami. 

2. JAKIE EFEKTY MOŻE PRZYNIEŚĆ DIETA ORIENTALNA?

Dzięki tej diecie powinnaś poczuć się bardziej wypoczęta. Jeśli wcześniej dokuczały Ci bóle głowy, być może poczujesz ulgę. Oprócz tego dieta orientalna ma walory odchudzające. Trudno pisać o konkretnych liczbach, gdyż każda z nas startuje z innej wagi początkowej i ma inny metabolizm, ale udowodniono, że z pomocą tej diety można schudnąć nawet do 3 kg w tydzień.  

POLECAMY: Najczęstsze błędy popełniane przez osoby, które się odchudzają

Decyzję o zastosowaniu diety orientalnej lepiej skonsultować z lekarzem. Na pewno nie powinny jej stosować kobiety w ciąży. Przygotowanie jadłospisu warto powierzyć dietetykowi. 

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ThinkstockDodał(a): Karolina Zdunowska , Wtorek 15.03.2016 (aktualizacja: 2016-03-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
ja zdecydowałam się na slimcea. namówiła mnie sąsiadka z która wieczorami wychodzę na papieroska :) widziałam że sama schudła ale nie wiedziałam jak, w końcu udało mi się z niej to wydusić. Stosuje miesiąc i potwierdzam działanie suplementu slimcea.
Dodano: 2016-03-16 11:38:44 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×