Czy waga ma wpływ na długość życia? Naukowcy już wiedzą...

Wyniki najnowszych badań są zupełnie inne niż powszechnie przekonanie na ten temat...

dlugosczycia.jpg

Piękna sylwetka i zdrowy tryb życia to trendy, za którymi podąża coraz więcej osób. Jednak najnowsze badania, opublikowane w "Journal American Medical Association" mogą całkowicie zmienić nasze myślenie na ten temat. Według nich, lekka nadwaga jest nie tylko nie szkodliwa, ale także pomaga w walce z niektórymi chorobami.

W badaniu doktor Katherine Flegal wzięło udział ponad 3 miliony pacjentów. Okazało się, że wskaźnik śmiertelności u osób z lekką nadwagą był znacznie mniejszy niż u pacjentów dbających o szczupłą sylwetkę. Dlaczego tak się dzieje? Pacjentów podzielono na cztery grupy: niedowagi, wagi normalnej, nadwagi oraz otyłości. Dla wszystkich stosowano te same kryteria. Okazuje się, że największy wskaźnik śmiertelności pojawia się wśród osób z niedowagą oraz otyłością. Według naukowców wraz z wiekiem pojawiają się pewne korzyści płynące z posiadania kilku dodatkowych kilogramów. To własnie tłuszcz chroni organizm przed infekcjami.

Jak przyznaje Katherine Flegal: "Możliwe, że chodzi o sztywny wskaźnik masy ciała, jakim jest BMI. Przywykliśmy do tego, że jeśli u kogoś przekracza on wartość 25, uważamy że cierpi on na nadwagę, co nie zawsze jest prawdą. To co dzisiaj uważamy za zbędny tłuszcz, jeszcze kilkanaście lat temu było traktowane jak standardowa budowa ciała." 

Oczywiście nie od dzisiaj wiadomo, że istnieje pewna różnica między lekką nadwagą, a otyłością- ta druga jest przyczyną wielu groźnych chorób. Co o tym sądzisz? Czy faktycznie powinnyśmy zwracać uwagę na każdą spożywaną kalorię?

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Niedziela 27.08.2017 (aktualizacja: 2017-08-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
Marzysz o pięknej sylwetce i szczupłym ciele? A może chciałbyś pochwalić się efektownymi mięśniami? Te i wiele innych efektów gwarantuje najlepszy trener i dietetyk w Polsce! Zaufało mu tysiące ludzi, a Ty możesz być jednym z nich!
Wejdź na stronę → igortreneronline i przeczytaj opinie zachwyconych klientów !!!
Dodano: 2018-06-15 06:39:44 Zgłoś nadużycie
Anonim
brawo dla naukowców, to bylo oczywiste od dawien dawna. nie od dziś wiadomo że norma z jakiegoś powodu nazywa się normą i jest dobra. ja jak się na iqacai odchudzałam to do normalnej wagi, 12 kilogramów w dwa meisiące i wystarczy. a są laski co się do rozmiaru 36 z mega dużego, a nawet 34 odchudzają.
Dodano: 2017-09-01 10:36:25 Zgłoś nadużycie
Anonim
Moim zdaniem człowiek otyły ma gorzej, bo zaraz się czepiają go choroby a to cukrzyca a to nadciśnienie itd. Wiem, bo byłam gruba i łatwo nie miałam. Dopiero jak zaczęłam ćwiczyć i być na diecie pudełkowej lightdiet moje samopoczucie się poprawiło. Zresztą samoocena też.
Dodano: 2017-08-30 08:50:08 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×