Dlaczego już dziś powinnaś zbadać cukier?

Oto objawy, które uznajesz za normalne, a już dawno powinny Cię zaniepokoić!

zbadaccukier.jpg

Jeżeli od jakiegoś czasu gorzej się czujesz, jednak na wszystkie dolegliwości potrafisz znaleźć wytłumaczenie, pora to zmienić! Twoje złe samopoczucie nie bierze się znikąd. Oto objawy, które prawdopodobnie oznaczają, że masz problem z cukrem:

1.Spadek lub wzrost wagi. Jeśli w ostatnim czasie zrzuciłaś kilka kilogramów, a nie jesteś na diecie, wcale nie masz z czego się cieszyć. Waga może spadać ze względu na... wysoki poziom cukru. Kiedy organizm nie może sam produkować insuliny, powoli spala tłuszcz i białko.

2.Częste wizyty w toalecie. W ten sposób Twój organizm próbuje pozbyć się zbyt dużej ilości cukru. Możesz zauważyć, że wydalasz coraz większe ilości moczu. Jest to spowodowane działaniem glukozy, która dobrze wiąże wodę.

3.Zmęczenie. Kiedyś lubiłaś popołudniowe drzemki, jednak teraz nie możesz bez nich normalnie funkcjonować? W dodatku cały czas obserwujesz u siebie wahania nastroju? Nie tłumacz tego brzydką aurą! Glukoza działa na nasz organizm niczym paliwo. Jeżeli przestajemy ją otrzymywać, nie mamy na nic siły.

4.Obniżona odporność. Ledwo udaje Ci się uleczyć jedną infekcję, a już łapiesz kolejną? Osoby cierpiące z powodu cukrzycy bardzo często mają problem z nawracającymi chorobami. Odpowiada za to osłabiony układ immunologiczny, który nie ma siły na walkę ze wszystkimi infekcjami. 

5.Problemy ze skórą i włosami. Jednym z sygnałów, które powinny Cię zaniepokoić są wypadające, przesuszone włosy, a także nagłe problemy z cerą. Pamiętaj, że okres dojrzewania masz już za sobą i pogorszenie kondycji skóry nie bierze się znikąd. 

Warto pamiętać, że nieleczona cukrzyca może prowadzić do wielu bardzo poważnych powikłań, a nawet śmierci. 

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Wtorek 21.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×