Dlaczego warto jeść pestki arbuza?

Zawsze wybierałaś pestki arbuza i je wyrzucałaś? Zmień przyzwyczajenie. Okazuje się, że jedzenie nasion arbuza przynosi wiele korzyści.

pestki-arbuza-dlaczego-warto-jesc.jpgArbuz to pyszny, soczysty owoc, który kojarzy się z upalnym latem. Jakiś czas temu podrzuciliśmy wam kilka wskazówek - jak go pokroić i 2 pyszne przepisy na drinki z arbuzem w roli głównej.

Dziś podchodzimy do tematu trochę z innej strony. Co robicie z pestkami arbuza? Wiele osób wydłubuje je z czerwonego miąższu i wyrzuca. Tymczasem okazuje się, że jedzenie nasion arbuza ma wiele korzyści i dlatego warto je jeść! Spokojnie, od tego arbuz wam nie urośnie w brzuchu!

Jedynym przeciwskazaniem do jedzenia pestek arbuza może być ich mdły i niezbyt ciekawy smak, ale może warto czasem odrzucić na bok swoje smakowe doznania na rzecz zdrowia i urody?

 Zobacz także: Kilka ciekawostek o arbuzie

Zobaczcie, dlaczego warto jeść pestki arbuza. Może tych kilka korzyści przekona was do tych czarnych nasionek:

  • MŁODSZY WYGLĄD. Jedzenie pestek arbuza może sprawić, że będziecie wyglądać młodziej. Pestki arbuza zawdzięczają te cudowne właściwości aminokwasom. 

  • WSPOMAGA REGENERACJĘ ORGANIZMU. Pestki arbuza sprawią, że po ciężkim wysiłku fizycznym szybciej pozbędziesz się zakwasów. 

  • POLEPSZA KONCENTRACJĘ. Jedzenie pestek arbuza wpływa korzystnie na pracę mózgu - pozbędziesz się zmęczenia po ciężkiej pracy umysłowej i lepiej będziesz łączyła fakty. 

WAŻNE: Z pestkami arbuza, jak i każdymi innymi, lepiej nie przesadzać i jeść je z umiarem. Są bowiem dość kaloryczne - szklanka pestek arbuza zawiera ok. 600 kcal!

CIEKAWOSTKA: W Azji pestki arbuza spożywa się tak jak pestki słonecznika czy dyni - oddzielnie, jako zdrowa przekąska.  

Źródło: MilionKobiet.pl, milknothanks.blogspot.com
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Czwartek 27.08.2015 (aktualizacja: 2015-08-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×