Dlaczego warto pić kawę przed treningiem?

Nie tylko dlatego, że to najlepszy napój świata!

kawa-przed-treningiem.jpgJeśli zastanawiacie się, czy wypić kawę przed treningiem, czy nie - podpowiadamy: warto! Okazuje się bowiem, że może to przynieść wiele korzyści i pozytywnie wpłynąć na efektywność ćwiczeń. Badania na ten temat przeprowadzili brytyjscy naukowcy z Uniwersytetu Kent.

 Zobacz także: Jakie są rodzaje kaw?

Każdy trening, który wykonacie po wypiciu kawy będzie badziej efektywny. Za sprawą kofeiny zawartej w kawie poprawi się Wasza wytrzymałość i będziecie ćwiczyć z większą motywacją. Wypicie kawy może też spowodować, że będziecie mieli ochotę ćwiczyć dłużej nawet o 11 proc. niż gdybyście takiego napoju wcześniej nie wypili. A jeśli jesteście wielkimi smakoszami kawy, to może nawet będziecie ćwiczyły w lepszym humorze? Tego ostatniego nie potwierdziły żadne badania, to jedynie nasze przypuszczenie, ale wszystkie wcześniejsze informacje są jak najbardziej sprawdzone. 

Zobacz także: Co o Tobie mówi kawa, którą pijesz?

Zresztą, nie od dziś wiadomo, że kofeina ma działanie pobudzające i poprawiające koncentrację. Wiedzą o tym doskonale studenci. Jak wykazały badania naukowe - można te cudowne właściwości kawy wykorzystać także wtedy, kiedy planujecie wysiłek fizyczny. W sumie każdy pretekst do wypicia filiżanki małej czarnej jest dobry!

Ostrożność powinny zachować jednak osoby, które cierpią na nadciśnienie tętnicze, przyjmują suplementy diety czy piją napoje energetyczne.   

Zobacz także: Kawa na świecie - co i jak zamawiać?

Źródło: MilionKobiet.pl, rynekzdrowia.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Wtorek 02.02.2016 (aktualizacja: 2016-02-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
ja zawsze kawka przed kettlami :)

http://maximus.media/aktualnosci.html?id=631&t=czym-jest-trening-kettlebells
Dodano: 2016-02-03 15:56:20 Zgłoś nadużycie
Anonim
jak ktoś zaczyna odchudzanie w nowym roku to mogę polecić zastosowanie figurena slim, rok temu odchudzałam się z jego pomocą i zrzuciłam 16 kg, po świętach niestety znowu przybrałam na wadze 5 kg i kupuje jedno opakowanie figureny bo wiem że mi pomoże.
Dodano: 2016-02-03 10:57:48 Zgłoś nadużycie
Anonim
Jeśli ktoś nie ma problemów z ciśnieniem to kawę może pić-ja osobiście nie ryzykowałabym z takimi eksperymentami.Jednakże aby nie zaszkodzić sobie samemu treningami czy nawet dietą najpierw warto wykonać badanie genetic lab,dzięki któremu pozna się możliwości metaboliczne swojego organizmu oraz jego predyspozycje do wysiłku fizycznego.Informacje o badaniu można znaleźć na stronie geneticlab.com.
Dodano: 2016-02-02 15:01:40 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×