Dlaczego warto zjeść gruszkę przed wypiciem alkoholu?

Kolejny sposób, żeby nie cierpieć z powodu kaca na drugi dzień po suto zakrapianej imprezie.

gruszka-a-kac.jpgJeśli szykujecie się na imprezę i liczycie na "gruby melanż" z dużą ilością alkoholu, to mamy dla Was dobry sposób, jak zapobiec wszelkim dolegliwościom, które mogą was gnębić przez cały następny dzień. Po kacu nie będzie ani śladu! Wystarczy, że przed wypiciem alkoholu zjecie gruszkę albo napijecie się soku gruszkowego. Tylko tyle? Podobno działa!

 POLECAMY: Joga - 3 pozycje dzięki którym pokonasz kaca

Doświadczenie przeprowadzone przez grupę ochotników wykazało, że wystarczy wypić szklankę takiego soku albo zjeść gruszkę a następnego dnia nie będzie was już dręczył kac, objawy będą znacznie mniejsze i mniej dokuczliwe (nawet o 20 %!).

Przede wszystkim będziecie mogli lepiej się skupić i skoncentrować niż osoby, które wypiły poprzedniej nicy tyle co wy, a nie zjadły wcześniej gruszki. Będziecie mniej wrażliwi na światło i dźwięk, a może też będziecie mieli mniej alkoholu we krwi. 

POLECAMY: 5 powodów dla których warto jeść gruszki

Najważniejsze, byście zjedli gruszkę lub wypili sok jeszcze przed pierwszą lampką wina lub przed pierwszym kieliszkiem wódki. Inaczej - nic się nie uda.

Źródło: MilionKobiet.pl, PureWow
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Środa 30.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Koktajl oczyszczający na kaca

    Koktajl oczyszczający na kaca

    Karnawał w pełni! A wraz z nim szalone imprezy… i ich nieprzyjemne skutki pojawiające się następnego dnia. Doskonałym sposobem na złagodzenie "syndromu dnia następnego" będzie koktajl ze… czytaj więcej

  • Proste sposoby na kaca

    Proste sposoby na kaca

    Najlepszym sposobem na uniknięcie kaca jest abstynencja, ale zwłaszcza w sylwestrową noc mało kto odmawia sobie alkoholu i to w nadmiarze, a nazajutrz pojawia się on - kac! Przedstawiamy… czytaj więcej