Do czego prowadzi długotrwały stres?

Konsekwencje przeżywanego przez nas napięcia mogą pojawić się dopiero po kilku latach… Mają wpływ nie tylko na Twoje zdrowie, ale także na urodę!

iStock_86474989_MEDIUM.jpg

Ciągły pośpiech, trudne wyzwania i problemy osobiste powodują, że cały czas żyjemy w stresie. Mogłoby się wydawać, że nasz organizm przywykł już do takiego stanu rzeczy, jednak jeżeli stres, który nam towarzyszy przestał być mobilizujący, czas zacząć się martwić! 


Przede wszystkim warto pamiętać, że każdy z nas reaguje nieco inaczej na stresujące sytuacje. To, co dla jednego człowieka stanowi ogromne źródło napięcia, inny przechodzi bez większego problemu. Dlatego zamiast zastanawiać się, czy dana sytuacja faktycznie powinna nas aż tak stresować, warto przyjrzeć się reakcjom organizmu. Jeżeli obserwujesz u siebie przyspieszony rytm serca, bezsenność, ospałość, pogorszenie pamięci czy zmiany nastroju, to najwyższa pora na wizytę u lekarza!


Złość piękności szkodzi?

Skutki stresu, które zaobserwujesz już po kilku tygodniach, to między innymi trądzik, który jest konsekwencją zmian hormonalnych w Twoim organizmie. Możesz doświadczyć także przesuszenia skóry głowy, które powoduje… wypadanie włosów. Brak apetytu lub jego zwiększenie ma ogromny wpływ na Twoją wagę. Kilkumiesięczny stres może spowodować, że schudniesz lub przytyjesz nawet kilkanaście kilogramów! Ciągły stres sprawia także, że cały czas wyglądasz, jakbyś była niewyspana. Niestety, nawet najlepszy makijaż nie jest w stanie tego ukryć.


Co Ci grozi?

Jeżeli żyjesz w ciągłym napięciu, prędzej czy później dotknie Cię choroba. Dlaczego? Ponieważ stres obniża odporność aż o 80 %! Przewlekły stres wyzwala cukrzycę, zapalenie jelita grubego, Hashimoto czy problemy z sercem. Dodatkowo, osoby zestresowane są dużo bardziej narażone na różnego rodzaju nowotwory… Stres zagraża także Twojej równowadze psychicznej. Zestresowany organizm wytwarza ogromną ilość kortyzolu (hormonu adrenaliny), który w pewnym momencie zaczyna być zabójczy. Szczególne straty zaobserwowano w obszarach mózgu odpowiedzialnych właśnie za emocjonalność człowieka!


Pozbądź się stresu!

Wiemy, że są sytuacje, obok których nie da się przejść obojętnie, jednak powinnaś zawsze pamiętać, że Twoje zdrowie jest najważniejsze! Jeżeli w Twoim otoczeniu panuje bałagan, jak najszybciej uporządkuj swoje sprawy. Jeśli, mimo najszczerszych chęci, nie wiesz jak to zrobić- poszukaj pomocy u specjalisty. Nie wstydź się! Staraj się także zajmować jedną rzeczą naraz. Znajdź czas dla siebie- niech to będzie godzina lub dwie tygodniowo. Nie zajmuj się w tym czasie niczym innym poza własnymi sprawami. Daj sobie chwilę wytchnienia, a po jakimś czasie zaczniesz reagować spokojniej na sytuacje, które wcześniej wywoływały u Ciebie ogromny lęk.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Wtorek 27.09.2016 (aktualizacja: 2016-09-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
netaszczepanik
ja nie mam problemów ze stresem od kiedy zaczęłam korzystac z porad na tej stronie
http://shareinfo.pl/nie-radzisz-sobie-ze-stresem-wyprobuj-11-domowych-sposobow-na-jego-skuteczne-zwalczanie/
Dodano: 2018-01-17 21:18:34 Zgłoś nadużycie
Anonim
ja jak się denerwuję to strasznie osłabiają mi się włosy i zaczynają wypadać, więc jak mam stresujący okres w pracy to od razu asekuracyjnie biorę skrzypolen
Dodano: 2017-06-30 21:05:07 Zgłoś nadużycie
Anonim
Czasami mam taki okres, że stres trzyma mnie dłuższy czas, jeszcze ta pogoda szaro bura jest jakaś depresyjna ;) Chodzę poddenerowana czasami bez powodu, ja juz tak zaczynam się czuć to biorę nervomix control, który uspokaja mnie, nie czuję się po nim śpiąca. Czuję ulgę na klatce piersiowej, bez niepokoju.
Dodano: 2017-02-21 10:23:35 Zgłoś nadużycie
Anonim
Każdy czasem ma okresy kiedy przez jakiś czas chodzi poddenerwowany. Kiedyś uznawałam że to normalne ale teraz lepiej i jak wezme destresan. To naturalne tabletki roślinne. Nie uzależniają i sa bezpieczne.
Dodano: 2016-10-02 20:18:43 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×