5 faktów o miesiączce, których nie znałaś

Pomimo tego, że każda kobieta ma okres co miesiąc, jest to wciąż dość tajemnicze zjawisko, o którym często się nie mówi. Rzucamy nieco więcej światła na ten temat i zdradzamy pięć faktów na temat miesiączki., które mogły umknąć Twojej uwadze.

iStock-625910236 (1).jpg

Niektóre kobiety czują owulację

Owulacja, która trwa od jednego do dwóch dni, odnosi się do fazy w cyklu miesiączkowym, kiedy jajnik uwalnia komórkę jajową do zapłodnienia. Według specjalistów istnieje rzesza subtelności, które zdradzają, że kobieta jest przed, w trakcie lub po owulacji. Te subtelności to tkliwość piersi, wzrost temperatury ciała, zwiększenie śluzu w szyjce macicy. Wszystkie te biologiczne symptomy są sygnałem do przygotowania organizmu na ewentualne zapłodnienie. Choć większość kobiet nie zauważa w swoim ciele zmian, niektóre z nich odczuwają je bardzo dobitnie. Pojawia się tak zwany ból owulacyjny, który występuje w podbrzuszu. Kobiety mogą odczuwać ból po różnych stronach podbrzusza na zmianę każdego miesiąca.

Wahania długości cyklu

Przeciętna długość cyklu to zazwyczaj 28 dni, ale to normalnie, że zdarzają się również 21 lub 35- dniowe cykle. Długość cyklu oblicza się, zaczynając od pierwszego dnia krwawienia do ostatniego dnia przed pojawieniem się kolejnej miesiączki. To normalne, że niektóre kobiety miewają nieregularny cykl. W tym przypadku to stres, dieta i mnóstwo innych czynników wpływają na jego długość. Często stosowanym lekarstwem na nieregularne cykle są pigułki antykoncepcyjne. 

Skurcze menstruacyjne

Mogą występować w innych miejscach ciała niż brzuch. Kobiety, które doświadczają bólu w dolnej części pleców oraz w górnej części nóg podczas miesiączek, mogą przypisać te objawy sieci nerwów, które łączą te obszary z obrębem miednicy. Skurcze menstruacyjne w innych partiach ciała odczuwa się zupełnie inaczej niż te, które występują w podbrzuszu. Większość kobiet najprawdopodobniej przyzna, że zamiast ostrego bólu, który odczuwa się w podbrzuszu, inne partie ciała dotknięte są bardziej przewlekłym, jednostajnym, głębokim bólem. Wszystko dlatego, że macica jest mięśniem gładkim, a nogi i mięśnie pleców są prążkowanymi mięśniami szkieletowymi.

Seks a bóle menstruacyjne

Bardzo mało prawdopodobne, aby seks je łagodził. Jeśli kiedykolwiek słyszałaś taką radę, potraktuj to z przymrużeniem oka. Orgazm powoduje skurcze mięśni gładkich pochwy i macicy, które dla niektórych kobiet są przyjemne, a dla innych zupełnie odwrotnie. Co więcej, nasienie zawiera prostaglandyny, które mogą powodować skurcze mięśni macicy, więc seks podczas miesiączki może być co najmniej niekomfortowy.

Przyciąganie

Kiedy owulujesz, mężczyźni postrzegają Cię jako bardziej atrakcyjną. Podczas pewnego badania mężczyźni, wąchali damskie koszulki. Jedne z nich były noszone przez kobiety w trakcie owulacji i to właśnie zapach tych koszulek powodował dużo wyższy wzrost poziomu testosteronu. Wyniki tego badania sugerują, że mężczyźni wykazują biologiczną chęć „współpracy” z kobietami, które są w trakcie owulacji. Dodatkowo, w tych dniach, wiele kobiet odczuwa podniesiony poziom libido. Badania wykazały również, że w tym wyjątkowym czasie, kobiety stają się również dużo bardziej zalotne i chętniej flirtują z mężczyznami.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Zosia Brzezicka , Czwartek 29.12.2016 (aktualizacja: 2016-12-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
nie żeby wymienione rzeczy wiedziała każda kobieta...
Dodano: 2017-01-08 22:24:16 Zgłoś nadużycie
Anonim
Na dolegliwości związane z miesiączką genialny jest olej z wiesiołka oleovitum. Brałam go na cerę a przy okazji pomógł na ból brzucha przy okresie
Dodano: 2016-12-30 14:41:00 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×