Codziennie rano boli Cię głowa? Oto 4 możliwe przyczyny

Mimo że starasz się sypiać regularnie, codziennie rano wstajesz z bólem głowy? Zobacz, co może Ci dolegać!

chinskarest.jpg

Dzień rozpoczęty od pulsującego bólu głowy nie może się udać. Zanim pójdziesz do lekarza, powinnaś zwrócić uwagę na swoje zwyczaje i rozważyć, czy za ból głowy nie odpowiadają 4 poniższe przyczyny:

ODSTAWIENIE KAWY 

Kofeina usprawnia przepływ krwi do mózgu. Kiedy organizmowi zaczyna jej brakować, Twoja głowa czuje skutki odstawienia. Jeśli chcesz raz na zawsze przestać pić kawę, a przy tym nie cierpieć z powodu rezygnacji z niej, najlepiej sprawdzi się stopniowe ograniczanie. Możesz również zacząć pić kawę bezkofeinową.

Bezdech senny

Co prawda nie zdiagnozujesz go u siebie samodzielnie, jednak jeżeli Twój partner skarży się na Twoje chrapanie, a Ciebie regularnie boli głowa, najwyższa pora udać się do lekarza. Jeżeli chrapiesz, Twój organizm nie otrzymuje odpowiedniej ilości tlenu- dotyczy to również mózgu. Nic dziwnego, że rano zmagasz się z bólem. 

Zgrzytanie zębami 

Zgrzytanie zębami przez całą noc prowadzi do napięć w stawie skroniowo-żuchwowym- łączy on szczękę z czaszką. Taki niezdrowy nawyk nie tylko powoduje ból głowy, ale także niszczy szkliwo! Jeżeli zauważyłaś, że tak robisz, jak najszybciej udaj się do dentysty. Przyczyn tego problemu jest wiele- czasami są nawet związane z chorobami o podłożu psychicznym.

Odwodnienie 

Chyba każda z nas zna rodzaj bólu głowy, który towarzyszy nam po wypiciu zbyt dużej ilości alkoholu. Niektóre związki alkoholu wpływają negatywnie na neuroprzekaźniki w mózgu, do tego wysokoprocentowe napoje działają moczopędnie. Jeżeli czujesz się tak, jakbyś miała kaca, mimo że dzień wcześniej nie piłaś alkoholu, prawdopodobnie Twój organizm potrzebuje natychmiastowego nawodnienia. Staraj się wypijać 1,5 l napojów dziennie.

Zdjęcie: iStockDodał(a): Alicja Bartosiak , Poniedziałek 11.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
I’ve been using an Instant Pot for several years now and LOVE it! I use it several times a week – it’s so handy! That pasta dish in your photos looks like heaven, by the way!Interesting and you have very nice way of expressing the article.The author clearly describe all the parts of the article with good language and information.Looking forward to another article.
192.168.l.l
Dodano: 2018-07-11 12:25:24 Zgłoś nadużycie
Anonim
And the survey will be simple to access and it will take only a few minutes of your time. In the survey, you need to https://talktowendyscom.xyz/ answer the few simple questions about your experience during your visit to Wendy’s restaurant.
Dodano: 2018-06-18 22:09:06 Zgłoś nadużycie
Anonim
Hi, your blog is truly flawless and unique. Good content, but it would be better if in future you can talk about more about this subject. Really very perfect your article and blog post.
http://colorswitch2.com
Dodano: 2018-05-16 09:53:30 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×