Nieodpowiednie czesanie włosów
Okazuje się, że złe szczotkowanie włosów zwiększa ryzyko powstania łupieżu. Ważne jest, aby czesać włosy co najmniej dwa razy dziennie w celu pozbycia się martwych komórek naskórka. Na dodatek szczotkowanie poprawia
krążenie krwi w skórze głowy, dzięki czemu włosy utrzymują się w prawidłowej kondycji.
Życie w stresie
Stres, który może być wywołany przez pracę, egzaminy, problemy rodzinne czy też inne czynniki bardzo często wpływa na występowanie łupieżu, a także na nadmierne wypadanie włosów. Warto przejąć nad nim kontrolę.
Stosowanie zbyt wielu produktów do stylizacji
Produkty, których używamy na co dzień w celu upiększenia naszej fryzury, zawierają ogrom
chemicznych substancji, które bardzo niszczą cebulki włosa, jego strukturę i niekorzystnie wpływają na skórę głowy. Pamiętaj, aby z umiarem stosować kosmetyki do układania włosów, ponieważ mogą wpływać na powstawanie łupieżu.
Złe odżywianie
Spożywanie tłuszczów, cukru, żywności smażonej na głębokim oleju czy produktów gotowych wpływa na powstawanie łupieżu. Taka dieta na dłuższą metę może powodować stany zapalne skóry głowy, w wyniku czego powstaje łuszczenie się skóry, a w konsekwencji łupież.
Polecamy: Co robić, aby włosy olśniewaly?
Nieodpowiednie mycie włosów
Niedokładne mycie włosów może doprowadzić do kumulacji martwych komórek naskórka oraz tłuszczu na skórze głowy. Powinno się myć włosy co drugi dzień i używać do tego szamponu ziołowego, ponieważ większość firmowych produktów dostępnych w drogeriach, posiada w swoim składzie chemiczne związki, które niszczą nasze włosy i skórę głowy.
Inne czynniki powodujące łupież to m.in.:
czynniki atmosferyczne (nadmierne nasłonecznienie, zimny klimat)
zanieczyszczenia powietrza
częste noszenie nakryć głowy (gorsza wentylacja, zwiększona potliwość)
palenie papierosów (prowadzi do wysuszania skóry)
Dodaj komentarz
Wszystkie komentarze