Wynalazki, odkrycia i ich negatywne skutki

Tagi: wynalazki

Postęp techniczny to naprawdę pozytywne zjawisko dla człowieka, ponieważ daje duże możliwości jeśli chodzi o rozwój gospodarki, ułatwienie wielu czynności życiowych itd.

Jednak nie wszystkie odkrycia są korzystne lub po prostu ich skutki w fazie użytkowania czy funkcjonowania są złe dla ludzi czy środowiska. Wystarczy nadmienić wynalazki takie jak samochody czy nadajniki fal radiowych. Nie da się zaprzeczyć, że samochody umożliwiają wygodny transport, a nadajniki umożliwiają komunikację, odbiór stacji radiowych czy bezprzewodowe korzystanie z Internetu. Są to zalety, ale te wynalazki mają też wady. W miastach i wielu rejonach powietrze jest bardzo zanieczyszczone przez spaliny, a wielkie natężenie fal radiowych w przestrzeni zapewne negatywnie oddziałuje na człowieka szczególnie w dłuższy okresie. Być może efektem tego są nowotwory, choroby alergiczne czy wiele innych schorzeń. Na razie niczego dokładnie nie potwierdzono, ani nie wykluczono, ale prawdopodobieństwo zachorowań może być wysokie. Wynalazki niosą więc wady i zalety.
Dodał(a): MK , Poniedziałek 02.05.2011 (aktualizacja: 2011-05-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Tosia93
Brzmi to naprawdę ciekawie. Warto mieć na uwadze takie poradniki, bo jednak potrafią one wnieść ciekawą wartość do życia lub pracy każdego z nas. Mnie przekonuje to, że takie rozwiązania jak Europaletysą coraz częściej stosowane w różnych branżach. Dzięki temu wzrasta bezpieczeństwo i warto o tym mówić.
Dodano: 2018-10-01 09:10:02 Zgłoś nadużycie
Natalka93
Z postępem technologicznym trzeba rozsądnie postępować. Wiele na ten temat mówiono na X edycji Europejskiego Forum Gospodarczego - Łódzkie 2017. Co prawda innowacje dotyczyły biznesu, ale wypowiedzi odnoszą się do wielu sfer naszego życia.
Dodano: 2017-10-18 14:31:17 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×