Domowe sposoby na dobry sen

Obierki z ziemniaka, ciepłe mleko, cebula i inne babcine metody, które pozwolą Ci na lepszy sen.

domowe-sposoby-na-dobry-sen.jpg

Jeśli liczenie baranów na nic się zdaje, wiercisz i kręcisz się w łóżku i za nic nie możesz zasnąć, a potem chodzisz jak zombie niewyspana i zła, to czas coś z tym zrobić. Możesz, oczywiście liczyć te barany dalej i wkurzać się kolejną noc z rzędu, ale po co. Są sposoby, które zapewnią Ci zdrowy, dobry sen. 

Oczywiście, w aptece możesz znaleźć różne proszki na lepsze zasypianie, ale nie polecamy tej drogi. Wypróbuj domowe sposoby na dobry sen, zanim ruszysz do apteki. To naturalne metody, babcine sposoby, które mogą wydawać Ci się dziwne i śmieszne, ale podobno działają cuda!

 Zobacz także: Co nam grozi, jeśli śpimy za dużo?

OTO DOMOWE SPOSOBY NA DOBRY SEN:

1. morele

Okazuje się, że morele są niezastąpione w walce z bezsennością. Te niepozorne owoce to istne bomby witaminowe, które dodatkowo zawierają wiele soli mineralnych (m.in. magnez). Włącz do swojej diety 2-3 morele, a problemy z zasypianiem znikną!


2. OBIERKI Z ZIEMNIAKÓW DO HERBATKI

Przed snem wypij herbatkę ziołową z dodatkiem suszonych obierków z ziemniaków, jeśli masz problemy z zasypianiem. To nie żart - ta metoda podobno działa cuda! 

3. CEBULA

Jeśli w ciągu nocy często się budzisz, mocny sen powinna zagwarantować Ci cebula. Włącz to warzywo do swojej kolacji, a nic i nikt już Cię nie będzie w nocy zaczepiał. 

Zobacz także: Zarwane noce = kłopoty z wagą?

4. CIEPŁE MLEKO

Dobry sen zapewnisz sobie, jeśli na noc wypijesz szklankę ciepłęgo mleka. 

5. WRZOS

Na problemy ze snem dobry jest też wrzos. Zalej łyżkę suszonego wrzosu szklanką wody i gotuj 5 minut na wolnym ogniu. Przestudź odwar, przecedź go i pij 2-3 razy dziennie po posiłku lub przed pójściem spać.  

Zobacz także: 5 rzeczy, o których każdy z nas powinien pomyśleć przed snem


Źródło: MilionKobiet.pl, "Porady Babuni, tom XII"
Foto: Shutterstock