Dziewczyna opowiada wrażenia z czasu, kiedy była w śpiączce

Często się zastanawiamy, co się dzieje z człowiekiem, który leży w śpiączce. Claire Wineland opowiada o tym, co jej towarzyszyło przez 2 tygodnie śpiączki medycznej.

Dziewczyna opowiada wrażenia z czasu, kiedy była w śpiączce

Wiele osób ciekawi, co tak naprawdę dzieje się z człowiekiem, kiedy ten zapada w śpiączkę. 18-letnia Claire Wineland była w śpiączce medycznej przez 2 tygodnie z powodu zakażenia, które zagrażało jej życiu. Boryka się ona bowiem z mukowiscydozą. Uśpienie jej miało na celu ochronę mózgu przed infekcją.

Zobaczcie także: Ojciec z córką tonęli... uratował ich selfie stick

Badania i obserwacje pokazują, że osoby w śpiączce tak naprawdę wiedzą, co się dzieje, słyszą rozmowy, ale nie mogą reagować. Dlatego też tak często się podkreśla, że warto mówić, czytać śpiącym osobom.

Zawsze jednak lubimy mieć bezpośrednie relacje od osób, które się wybudziły ze śpiączki, a nie tylko wyniki lekarskich badań. Claire postanowiła zatem nagrać opis swoich odczuć z czasu śpiączki. To nie jest jej pierwszy film na YouTube - ma swój kanał, na którym pokazuje, jak wygląda życie z mukowiscydozą. Nagranie jej wrażeń z czasu śpiączki do tej pory obejrzało ponad milion osób. Jak sama mówi na wstępie - to było dużo obrazów, dużo historii.

Zobaczcie także: Dziewczyna zmarła, bo... przestała korzystać z toalety

Claire opowiada, że w czasie śpiączki miała wrażenie, ze wszystkie informacje są filtrowane przez mózg w nieopisany sposób. Kiedy było jej zimno, mózg reagował wyobrażeniami, że jest na Alasce.

Z kolei kiedy lekarze zmieniali pozycję jej ciała, miała wrażenie, że jest w hamaku, a gdy przychodzili do niej nieznani goście, jej mózg sprawiał, że czuła jakby się gdzieś zgubiła.

Zobaczcie, co jeszcze Claire mówi o odczuciach w czasie śpiączki:
Zobaczcie także:Foto: YouTube/ The Clairity Project

Dodał(a): Natalia , Piątek 17.07.2015 (aktualizacja: 2016-02-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
ona powiedziała, że czuła się zagubiona kiedy mówili do niej ludzie, z którymi nie była związana emocjonalnie. Jak przychodzili do niej ci, których głosy rozpoznawała, czuła się komfortowo, spokojnie, a głos osób słabo znanych sprawiał, że czuła się dziwnie, była zaniepokojona.
Dodano: 2015-07-17 14:16:22 Zgłoś nadużycie
Anonim
czula sie jakby byla zagubiona, kiedy nachodzili ja ludzie! hmm a mowia, ze trzeba odwiedzac ludzi w spiaczce, mowic do nich itp
Dodano: 2015-07-17 13:53:23 Zgłoś nadużycie
Anonim
Każda śpiączka jest inna. Ta dziewczyna ma zdrowy mózg. Inaczej jest przy uszkodzeniach. Ale napewno warto ludzi w śpiączce traktować tak jakby jednak coś rozumieli.
Dodano: 2015-07-17 13:31:26 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×