Fast-Foody mogą niszczyć mózg? Oto najnowsze wyniki badań

Niekorzystne działanie śmieciowego jedzenia jest ogólnie wiadome. Jednak oprócz tego, że jest to powód otyłości i złego samopoczucia, fast-foody mają jeszcze jeden bardzo negatywny skutek.

fast_food_szkodzi_zdrowiu.jpg

Fast-Foody mogą niszczyć mózg? Oto najnowsze wyniki badań

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że fast-foody nie są dobre dla naszego zdrowia. Wiemy, że sięgając często po śmieciowe jedzenie cierpi nasza wątroba i żołądek, a skóra jest w złej kondycji, nie mówiąc już o tłuszczu, który odkłada się w naszym ciele. 

Okazuje się jednak, że to nie koniec niekorzystnych wpływów na nasz organizm. Najnowsze badania pokazały, że jedzenie fast-foodów może wpływać na pracę naszego mózgu. Badania na Uniwersytecie Stanowym Ohio dowodzą, że dzieci, które bardzo często żywią się fast-foodami mają gorsze wyniki w nauce, gorzej czytają i źle wypadają podczas matematycznych testów.

Zobacz też: POZNAJ MANIPULACJE W FAST-FOODACH! 

- Nasze badanie koncentruje się głównie na tym, jak konsumpcja żywności przez dzieci przyczynia się do epidemii otyłości. Nasze odkrycia dowodzą jednak także, że jedzenie fast-foodów jest powiązane z innym problemem: gorsze wyniki naukowe. - mówi dr  Kelly Purtell z Uniwersytetu w Ohio.

 

Jedna z teorii, podawanych przez badaczy sugeruje, że to niedobór żelaza, który wywołuje nadmierne spożywanie śmieciowego jedzenia, może być powodem takiej sytuacji.

Badania pokazały, że uczeń, który zjadał codziennie jakiś rodzaj śmieciowego jedzenia zdobywał średnio 79 w porównaniu do 83, które uzyskiwały dzieci nie jedzące śmieciowego jedzenia. 

To wyraźnie pokazuje, że fast-foody odpowiadają nie tylko za szerzenie się epidemii otyłości, ale także za gorsze funkcjonowanie mózgu. To wpływa na wyniki w nauce, koncentrację i rozwój, nie tylko dzieci, ale także dorosłych. 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Wtorek 23.12.2014 (aktualizacja: 2014-12-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×