Floating. Poznaj siłę "kosmicznej" terapii!

Terapia, która wycisza prawie wszystkie zmysły? Brzmi dziwnie, prawda? Tymczasem unoszenie się na wodzie to najlepszy sposób na ukojenie nerwów.

floating.jpg

Jeśli często się stresujesz, doskonale wiesz, jak wpływa to na Twoje zdrowie i życie. Większość z nas bardzo rzadko ma okazję w pełni zapomnieć o codziennych problemach i uspokoić wewnętrzne "ja", rozdygotane przez trudne emocje. Niektórzy próbują wyjeżdżać poza miasto, inni wybierają rozmowę z przyjaciółmi, jednak nadal nie wiemy, czym jest prawdziwe wyciszenie, dające siły na dłuższą metę. Możliwe nawet, że pełne odcięcie się od własnych emocji wymaga od nas ogromnej odwagi i tak naprawdę bardzo się tego boimy.

Wyobrażasz sobie, że przez chwilę niczego nie widzisz i nie słyszysz, do tego masz wrażenie, że unosisz się na wodzie? Floating, znany również jako terapia R.E.S.T to zabieg pomagający skutecznie zwalczyć stres. Terapia polega na wyłączeniu 90% bodźców i mimo że brzmi to dość przerażająco, sposób ten działa cuda.

W kabinie, w której jest przeprowadzany zabieg, pacjent unosi się na wodzie dzięki wysoko stężonemu roztworowi soli. Jedyne, co jest można usłyszeć podczas floatingu, to muzyka relaksacyjna. Dzięki ograniczeniu działania zmysłów nasz mózg zaczyna wydzielać fale alfa i theta, które odpowiadają za stan głębokiego relaksu. Co prawda, pierwsze doświadczenia z floatingiem mogą okazać się niezbyt komfortowe, jednak po kilku sesjach ciało przyzwyczaja się do dziwnych warunków panujących w kabinie.

Terapia R.E.S.T przynosi wiele efektów na całym świecie. Sprawdza się między innymi w leczeniu nerwicy, uzależnień, bezsenności, jak i uciążliwego bólu. Floating jest jednak polecany nie tylko chorym. To również doskonały sposób na wyciszenie się i odnalezienie własnych emocji. Takiego stanu nie mamy możliwości osiągnąć w domowym zaciszu. 

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Środa 05.07.2017 (aktualizacja: 2017-07-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×