Grzybica pochwy - jak się przed nią ochronić?

Nieprzyjemna dolegliwość, ale się zdarza. Oto kilka informacji na jej temat.

Grzybica pochwy - jak się przed nią ochronić?

Grzybica pochwy to wstydliwa choroba, którą niestety zazwyczaj przechodzimy co najmniej raz w życiu.

Co powoduje grzybicę pochwy?


Za jej powstanie odpowiedzialny jest Candidas Albicans, czyli grzyb należący do rodziny drożdżaków. Najbardziej jesteśmy na niego narażone na basenach, ale ryzyko zarażenia nim istnieje także podczas korzystania szczególnie z publicznych toalet, czy podczas stosunku seksualnego.

Objawy grzybicy pochwy


Nie da się ich nie zauważyć. Pojawiają się upławy i zaczerwienienie, ale i tak najbardziej uporczywe staje się swędzenie.

Jak się ochronić przed grzybicą pochwy?


Niestety nie ma idealnej bariery, ale przynajmniej można zminimalizować ryzyko pojawienia się tej choroby. Infekcjom grzybicznym sprzyja spożywanie dużych ilości słodyczy, soków i serów. Cukry bowiem powodują zakwaszenie mikrośrodowiska w jelitach, co skutkuje zarówno namnożeniu, jak i rozwojowi drożdżaków.

Zobaczcie także: Jakie infekcje intymne najczęściej mogą dokuczać kobiecie po stosunku?

Ponadto unikajmy korzystania z publicznych toalet, a jeżeli jest to nieuniknione, to korzystajmy ze specjalnych nakładek na sedes, a po skorzystaniu z wc dokładnie myjmy ręce.
W walce z grzybicą pomagają także płyny do higieny intymnej, np. Lirene Lactima Duo Forte plus, Lactacyd Comfort, czy GINEintima Żel do higieny intymnej ActiveProtection.
Warto też nosić bawełnianą bieliznę, ponieważ ta obcisła, wykonana z materiałów syntetycznych także sprzyja powstawaniu grzybicy.

W leczeniu grzybicy pochwy często niezbędna jest wizyta u lekarza.

Foto: ThinkstockDodał(a): Anka P. , Wtorek 17.11.2015 (aktualizacja: 2015-11-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (9)

Awatar
Anonim
A wiecie do czego może prowadzić nieleczona grzybica pochwy? Warto się badać i stosować sposoby, na uniknięcie jej, ponieważ jest to bardzo irytująca i niebezpieczna infekcja.
Dodano: 2018-03-08 00:19:12 Zgłoś nadużycie
Anonim
na takie infekcje bardzo szybko wam przyniesie ulgę trivagin. ja stosuję od niedawna, ale jestem bardzo zadowolona.
Dodano: 2016-11-18 09:17:42 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja zapobiegawczo przede wszystkim stosuję lacibios femina, czyli probiotyk dla kobiet, który dzięki szczepom bakterii chroni florę bakteryjną pochwy albo jak trzeba, to przywraca jej równowagę i nie dopuszcza do infekcji
Dodano: 2016-03-29 21:09:33 Zgłoś nadużycie
Anonim
a nie lepiej zapobiegać niż leczyć? padła tu nazwa stronki leczpaznokcie. warto przeklikać, choćby po to, żeby dowiedzieć się jak przestrzec się przez choróbskiem. moim zdaniem, to jest najważniejsze. a jak się przydarzy, cóż popieram głosy, że do lekarza marsz.
Dodano: 2015-12-30 20:15:15 Zgłoś nadużycie
Anonim
Jak tylko poczuje dyskomfort w miejscu intymnym, swędzenie lub pieczenie zakładam na noc invag. Kapsułki chronią przed namnażaniem patogenów, szybko i skutecznie zakwaszają pochwę oraz okolice intymne. Zawierają polskie szczepy mlekowe, dopasowane do mikroflory Polek stąd ich wysoka skuteczność.
Dodano: 2015-12-17 13:08:34 Zgłoś nadużycie
Anonim
najlepsza ochrona przed grzybica sa kuracje dobrym probiotykiem ginekologicznym, choc sa ich duze ilosci na naszym rynku, to warto dobrze zastanowic sie przy ich wyborze, probiotyk powinien bowiem zawierac zywe, polskie szczepy bakterii, w odpowiednich ilosciach, najlepiej tez jesli jest aplikowany dopochwowo, bo wtedy dziala najszybciej, takim probiotykiem jest Lactovaginal, ktory juz wiele lat lemu plecil mi ginekolog, od tego czasu zawsze go stosuje i nie mam juz problemow z grzybica pochwy!
Dodano: 2015-12-10 12:25:37 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja profilaktycznie aplikuje dopochwowy probiotyk lactovaginal, z żywymi bakteriami kwasu mlekowego. Najczęściej po okresie, po wizycie na basenie, w podróży, po seksie itp.
Dodano: 2015-11-29 20:20:48 Zgłoś nadużycie
Anonim
Higiena górą, a jak już się pojawi grzybek, to prędko do lekarza. Nie ma innej rady. Tylko on postawi odpowiednią diagnozę, przepisze leki. Można też zerknąć na leczpaznokcie, podpytać eksperta.
Dodano: 2015-11-17 20:06:50 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×