Herbaty wspomagające odchudzanie

W aptekach można kupić dużo herbat i produktów wspomagających odchudzanie. Czy rzeczywiście są one skuteczne? Czy są jakieś przeciwwskazania do ich stosowania?

herbata wspomagająca odchudzanie

Takich produktów zawsze będzie dużo na rynku, ponieważ szukamy cudownych sposobów na schudnięcie, dzięki którym nie będziemy musieli nic zmieniać w naszym dotychczasowym stylu życia. A zmiany są niezbędne, żeby stracić nadprogramowe kilogramy raz na zawsze. Specyfiki rzekomo przyspieszające spalanie tłuszczu bez diety i ruchu będą miały znikome albo żadne działanie. Inną grupą są herbatki wspomagające odchudzanie. Zwykle mają działanie przeczyszczające i rozleniwiają jelita, przez co po zaprzestaniu ich stosowania możemy cierpieć na zaparcia. Bezwzględnie powinny ich unikać osoby cierpiące na schorzenia przewodu pokarmowego, ponieważ wykazują działanie drażniące śluzówkę jelit.

Poza tym takie herbatki nie są zalecane dla nikogo, ponieważ upośledzają wchłanianie składników odżywczych w jelitach, co przy dłuższym stosowaniu może doprowadzić do powstania niedoborów. To tylko kilka przykładów produktów dostępnych na rynku. Trzeba pamiętać, że wszystkie te specyfiki działają (jeśli w ogóle działają) tylko na chwilę – w momencie ich stosowania. Potem kilogramy wracają, ponieważ wracamy do dawnych ilości pokarmów, albo organizm przyzwyczaja się do wspomagania sztucznymi środkami i bez nich nie potrafi sprawnie funkcjonować. 


Ekspert Kalorynka.pl: Aneta Książek, dietetyk


Dodał(a): Karolina Kawecka , Piątek 15.06.2012 (aktualizacja: 2012-06-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
dorotka87
GORĄCO polecam Mgr Igora Mieńkowskiego.

Całe życie miałam problemy z nadwagą, głównie spowodowane genetycznymi uwarunkowaniami, ale też i moim stylem życia, nigdy nie zdecydowałam się z tym walczyć, aż zobaczyłam promocję tego trenera i słyszałam o nim opinie. Jak każdy na początku raczej nie pałałam do tego pomysłu zbyt dużym optymizmem, bo wielokrotnie podejmowałam już próby różnych diet i zawsze rezygnowałam. Tym razem jednak motywacja, wsparcie i plan treningowy otrzymany od trenera Igora zdziałały cuda. Już po 3 miesiącach widzę ogromną zmianę w moim wyglądzie, mimo że jest przede mną jeszcze droga do wymarzonej sylwetki, to już nie wstydzę się wyjść na ulicę w sukience.
Bardzo cieszę się, że zdecydowałam się na współpracę z tym trenerem i gdybym musiała zrobiłabym to jeszcze raz, ponieważ marzyłam o zachodzących zmianach już bardzo długo.
Bardzo polecam każdemu współpracę z tym trenerem, ponieważ do każdego podchodzi on indywidualnie i z profesjonalizmem.
Adres jego strony to www.igortreneronline.pl
Dodano: 2018-04-02 07:42:57 Zgłoś nadużycie
Kasandra31
Na pewno przy odchudzaniu można wspierać się herbatami, nie mniej jednak moim zdaniem czasem kobiety mają tendencję do odchudzania się, chociaż są wręcz zbyt szczupłe. Aby więc nie dać się zwariować, warto wykorzystać kalkulator bmi http://www.bmi-kalkulator.pl/ i sprawdzić, czy w ogóle w naszym przypadku utrata wagi jest wskazana.
Dodano: 2016-05-21 08:43:51 Zgłoś nadużycie
szyszka094
ja po wielu wypróbowanych dietach, tabletkach i herbatkach stwierdzam że najlepszy na schudnięcie jest ruch ruch i jeszcze raz ruch:)
Dodano: 2012-06-15 23:52:27 Zgłoś nadużycie
olinkaa24
ja piję zieloną herbatę :)
Dodano: 2012-06-15 19:58:32 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×