Ile kalorii ma alkohol?

Jesteś na diecie i zamiast czekoladowego ciacha zamawiasz owocowego drinka? A może lubisz do obiadu wypić kieliszek wina? Uważaj, alkohol może okazać się prawdziwą bombą kaloryczną, która zagrozi Twojej szczupłej sylwetce.

Ile kalorii ma alkohol?

Ile kalorii ma alkohol?

Od małej ilości alkoholu, wypitego do obiadu lub podczas spotkania z przyjaciółmi jeszcze nikt nie przytył. Nie mniej jednak, powinnaś zwracać szczególną uwagę co dokładnie pijesz, w jakich ilościach oraz jak często. Okazuje się bowiem, że alkohol alkoholowi nie równy. Część z nich ma w sobie tyle kalorii, co kilka pączków z lukrem, a niektóre mają - wręcz przeciwnie - właściwości wyszczuplające oraz poprawiające nasze ogólne samopoczucie.

Wino

Większość kobiet uwielbia pić wino. Romantyczna kolacja przy świecach czy spotkanie w babskim gronie, zwykle odbywa się w towarzystwie butelki tego właśnie trunku. Jednak nie każde wino możesz pić bez ograniczeń dla swojej figury czy też zdrowia. Najmniej kaloryczne jest wino białe wytrawne. Jeden kieliszek zawiera ok. 80 kcal. Zaraz za nim plasuje się wino czerwone wytrawne - kieliszek to ok. 90 kcal.

Domowy wyrób win i miodów pitnych!


Znacznie bardziej kaloryczne są wina słodkie. W przypadku wina białego w kieliszku znajduje się ok. 110 kcal, a w czerwonym ok. 110 kcal.

Czy wino jest kaloryczne?

Piwo

Piwo jest znacznie bardziej lubianym alkoholem przez mężczyzn, niż przez kobiety. Jednak my również czasami nabieramy ochotę na trunek z puszystą pianką. Jednak wcale nie będzie ono służyło naszej figurze, zwłaszcza jeśli obecnie przebywamy na diecie.

Jeżeli jednak nie będziesz mogła się oprzeć schłodzonej butelce piwa, postaw na te bezalkoholowe. Ma ono zaledwie 80 kcal w butelce 0,33 l. Znacznie bardziej kaloryczne jest piwno jasne - zawiera ok. 230 kcal w butelce 0,3. Najwięcej kalorii ma piwo ciemne. Taka sama butelka, jak w przypadku jasnego, zawiera o ok. 20 kcal więcej!

Co ci leży na wątrobie?Ile kalorii ma alkohol?

Ile kalorii ma alkohol?


Drinki

Uwielbiane przez kobiety drinki, również zawierają w sobie bardzo dużo kalorii. A wszystko przez dodatki, które są dodawane do postawy - czyli alkoholu. O ile sam alkohol nie jest może aż tak strasznie kaloryczny i nie pójdzie nam od razu w biodra, to wymieszany ze słodkim sokiem, coca-colą czy syropem, staje się zagrożeniem dla naszej sylwetki.

Najlepszym przykładem jest gin. 30 ml tego alkoholu zawiera 90 kcal. Jednak jeżeli dodasz do niego tonik, otrzymasz drinka o kaloryczności 210 kcal. Dlatego też drinki należy pić z umiarem i zawsze zwracać uwagę, jakie dodatki się w nich znajdują.

Ile kalorii ma alkohol?

Ile kalorii ma alkohol?

Whisky

Cięższe alkohole, takie jak wódka czy whisky są naprawdę kaloryczne. Kieliszek (100 g) zawiera w sobie aż 280 kcal. Z kolei taka sama porcja whisky ma ok. 290 kcal. Jeżeli dodatkowo zdecydujesz się na wypicie jej z coca-colą (często wybierana opcja przez kobiety), to zafundujesz sobie naprawdę niezłą bombę kaloryczną o równowartości 2 słodkich pączków z lukrem (każdy pączek ma ok. 200 kcal).Ile kalorii ma alkohol?

Ile kalorii ma alkohol?Tekst: Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: Thinkstock
Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Wtorek 04.09.2012 (aktualizacja: 2012-09-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
codzienna
wytrawne winko pyszne:-)
Dodano: 2012-09-24 20:59:02 Zgłoś nadużycie
Anonim
Z alkoholi pije jedynie wino i owocowe drinki, ale te zwłaszcza latem:)
Dodano: 2012-09-04 13:52:37 Zgłoś nadużycie
Anonim
mmmm uwielbiam białe wytrawne wino, dobrze, że ma tak mało kalorii:D
Dodano: 2012-09-04 08:29:52 Zgłoś nadużycie
Anonim
oj tam raz na jakiś czas dobre winko nie zaszkodzi:P
Dodano: 2012-09-04 08:29:35 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×