Ile trzeba schudnąć, by poprawić swój stan zdrowia?

Wystarczy 5, 10, czy 15 kilogramów? Zobaczcie, co na ten temat sądzą naukowcy.

odchudzanie-a-stan-zdrowia.jpgJeśli masz wysokie ciśnienie tętnicze i/lub podwyższony poziom glukozy we krwi, a wszystko przez otyłość, to na pewno słyszałaś od lekarza, że dobrze by było gdybyś trochę schudła. Wiele chorób jest ściśle związana z naszą wagą, dlatego jeśli uda Ci się schudnąć, istnieje duże prawdopodobieństwo, że poprawi się także Twój stan zdrowia. 

 POLECAMY: Dlaczego warto ćwiczyc zumbę?

Naukowcy z Washington University's Center of Human Nutrition przeprowadzili badania, by sprawdzić, ile dokładnie kilogramów trzeba zrzucić, by poprawić swoje wyniki badań. W doświadczeniu wzięło udział 40 otyłych kobiet i mężczyzn, z których połowa schudła co najmniej o 5 proc., a reszta - o 10 lub nawet 15 proc.

Okazało się, że już po utracie wagi o 5 proc. znacznie poprawiły się wyniki osób, uczestniczących w badaniu - obniżyło się ciśnienie tętnicze, spadł poziom trójglicerydów i glukozy we krwi. W praktyce oznacza to, że osoba, która waży np. 90 kg może schudnąć tylko 4,5 kg i już powinna czuć się znacznie lepiej. Wcale nie trzeba gubić wiele!

Takie wyniki badań są dobrą informacją dla osób otyłych, które nie widzą sensu w odchudzaniu. Wyznaczcie sobie cel - niech nie będzie on daleki, a całkiem osiągalny. Okazuje się bowiem, że wystarczy dosłownie kilka kilogramów, by poprawić choć trochę stan swojego zdrowia. A może, gdy po stracie pierwszych 5 kilogramów poczujecie się tak dobrze, że nabierzecie ochoty na zrzucenie kolejnych, kto wie? 

POLECAMY: 4 skuteczne sposoby na zakwasy

Źródło: MilionKobiet.pl, naukawpolsce.pap.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Czwartek 25.02.2016 (aktualizacja: 2016-02-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
Na pierwsze 5 kg pracowałam jakieś 2 miesiące. Potem zmieniłam podejście, poczytałam sobie na http://suplementyna.pl/ i kolejne 3 kilo poszło w dół w 2 tygodnie a to dzięki wspomaganiu suplementem i ćwiczeniom a dieta po prostu trzeba mniej jeść
Dodano: 2016-03-21 10:51:30 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja się zaczęłam borykać z ogromną nadwagą po ciąży dlatego pierwsze co zrobiłam to wykonałam badanie gentic lab aby spersonalizować sobie dietę oraz treningi odpowiednie dla mojego organizmu.Co prawda jeszcze sporo pracy przede mną ale już są jakieś efekty.
Dodano: 2016-03-02 19:02:08 Zgłoś nadużycie
Anonim
Jeżeli ktoś warzy 90 kg i myśli, że jak schudnie do 85 kg to poprawi się jego zdrowie to jest po prostu ignorantem. Może poprawi ale ta poprawa będzie ledwie zauważalna. Wiadomo, że każdym kilogram zbędnego tłuszczu mniej to zdrowiej ale przy takiej nadwadze taka zmiana nie jest zauważalna. Musisz schudnąć o wiele więcej. Jak zrzucić brzuch? Przede wszystkim musisz odstawić sól, cukier, białą mąkę, słodycze i napoje gazowane a jeść więcej warzyw.
Dodano: 2016-02-26 13:12:44 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×